Już w ten czwartek, 11 listopada, rozegrane zostanie największe w naszym kraju dyktando. Do wzięcia udziału zaproszony jest każdy, kto chciałby sprawdzić na ile dobrze zna ortografię, a jednocześnie zrobić coś dobrego dla innych. Głównym celem Dyktanda na Święto Niepodległości jest bowiem zgromadzenie jak największych środków dla potrzebujących.

W wypełnienie dyktanda dosłownie może zaangażować się każdy, bez względu na wiek czy też plany na ten dzień. Wydarzenie jest bezpłatne i rozgrywane będzie w całości za pośrednictwem internetu! Wystarczy zgłosić swój udział na stronie wydarzenia:
https://dyktanda.pl/dyktando-na-swieto-niepodleglosci-2021

Organizator, czyli portal edukacyjny www.dyktanda.pl, zadeklarował, że przekaże złotówkę za każdą osobę, która rozwiąże w dniu 11.11.2021 r. wskazane dyktando, opracowane specjalnie na tę okazję przez członków Fundacji Języka Polskiego. Z myślą o najmłodszych przygotowano kilka kategorii wiekowych, dzięki czemu już uczniowie pierwszych klas szkoły podstawowej będą mogli zmierzyć się z tekstem o odpowiednim dla nich stopniu trudności. To umożliwia włączenie się w akcję całą rodziną!

Środki przekazane przez portal Dyktanda.pl, powiększone o dobrowolne wpłaty od uczestników, wspomogą cel charytatywny lub społeczny, który zgromadzi największą liczbęj głosów od uczestników wydarzenia.

Jak zaangażować się w akcję?

1. Już teraz odwiedź stronę Dyktanda.pl i kliknij „Zapisz się do konkursu”.
2. 11.11.2021 r. ponownie odwiedź stronę i napisz Dyktando na Święto Niepodległości o odpowiedniej godzinie, wskazanej dla Twojej grupy wiekowej.
3. Między 16 a 21 listopada na www.dyktanda.pl dostępna będzie lista celów charytatywnych zgłoszonych wcześniej przez internautów. Zagłosuj na jeden z nich!
Każdy uczestnik to dodatkowa złotówka dla potrzebujących!

Pokażmy, że razem możemy więcej!