Platforma Destination Wedding Planners (DWP) wymieniła pięć powodów, dla których pary wybierają Grecję jako idealne miejsce do zawarcia małżeństwa

Według DWP Grecja jest doskonale położona pomiędzy Azją a Europą, oferując to, co najlepsze.

„Grecja spełnia marzenia o ślubach dla par z całego świata dzięki wspaniałym widokom, doskonałym lokalom, niezwykłym planistom i projektantom. To miejsce na mapie sprawia, że ​​jest idealne na spotkanie gości z calego świąt ”- mówi DWP.

Platforma biznesu weselnego wymienia pięć powodów, dla których pary weselne mówią „tak” w Grecji:

  1. Ultra luksusowe hotele

DWP uważa ultra luksusowe hotele w Grecji za idealne miejsce na wesele i kieruje pary do Rodos Alila Resport & Spa, członka Mitsis Hotels, położonego na prywatnej plaży w Faliraki.

„300 dni słonecznego greckiego słońca sprawia, że ​​ten nadmorski hotel jest idealnym miejscem na wesele na plaży na świeżym powietrzu. Ma 314 luksusowych pokoi, aby pomieścić duże wesele z największą dbałością o szczegóły, oraz koordynatora wesela, który pomaga parom na każdym kroku”– mówi platforma.

2. Zapierające dech w piersiach zachody słońca

Grecja może pochwalić się około 250 słonecznymi dniami w roku, więc jest bardzo prawdopodobne, że pary będą miały słoneczne promienie ciepłego słońca na swój ślub.

Latem – od połowy maja do września – Grecja może zagwarantować niesamowite słońce i czyste, błękitne niebo, które zapewnią wspaniałe chwile.

Pozostale miesiące są również świetne, jeśli pary chcą uniknąć upałów i nie chcą martwić się o ewnetualny deszcz .

3. Historyczna grecka gościnność

Gościnność jest zakorzeniona w greckiej kulturze od niepamiętnych czasów, dlatego wizyta w Grecji zawsze oznacza ciepłe powitanie i jeszcze cieplejsze uśmiechy.

W Grecji słowo „filoksenia” oznacza „przyjaciel nieznajomych”. Przeżyj „xenia” i zdziw się, jak miejscowi robią wszystko, aby Ty i Twoi goście czuli się jak w domu ”- mówi DWP.

4. Niekończąca się przygoda i zabawa

DWP sugeruje, że pary na miesiąc miodowy zanurzają się w turkusowych wodach Korfu; pływają kajakiem wokół białych skał Milos; wspinają się na szczyt góry Zeus; odbywają podróż z Firy do Oia o zachodzie słońca; płyną do nieodkrytych miejsc Syros lub Amorgos; podążają za mitycznymi bohaterami do Itaki lub udają się do Meteorów.

5. Magiczna atmosfera

Wyspy greckie są konsekwentnie wymieniane jako jedne z najbardziej fotogenicznych.

Według DWP, idealna wyspa Santorini, ze swoimi skalistymi klifami i mnogością budynków z niebieskimi kopułami, jest ulubieńcem nowożeńców.

DWP, wiodąca platforma biznesowa w branży ślubnej, opublikowała listę na swoim blogu przed zorganizowaniem siódmego dorocznego kongresu na Rodos w dniach 9-11 listopada.

Siódmy doroczny Kongres DWP odbędzie się w ultra luksusowym Alila Resort & Spa w Mitsis Hotels. Jak podaje DWP, w wydarzeniu weźmie udział ponad 500 ekspertów i influencerów w dziedzinie luksusowego ślubu z 70 krajów.