Dwie greckie nieruchomości zamieszczone w Airbnb zostały wybrane przez użytkowników jako najbardziej pożądane przyszłe wynajmy. Uczestnicy głosowania podjęli ja podczas plebiscytu, które odbyło się na całym świecie od 7 do 11 maja.

Oczywiście podróżnicy korzystający z Airbnb nie mogą w tej chwili podróżować, ale wciąż marzą o kolejnej wspaniałej wyprawie do śródziemnomorskiego raju. A wśród miejsc zakwaterowania na najbardziej pożądanych listach nieruchomości znajdują się dwa miejsca w Grecji. Ulokowały się one w pierwszej dziesiątce na całym świecie.

Trzeci najbardziej pożądany do wynajęcia obiekt znajduje się na liście Hector Cave House na greckiej wyspie Santorini. Na stronie internetowej jest opisany jako „Housa Hector Cave, wykuty w unikalnym klifie kalderowym od ponad 250 lat, pierwotnie był używany jako piwnica z winami. Następnie stał się rodzinnym kompleksem trzech różnych nieruchomości, które otworzyły swoje podwoje, aby podzielić się wyjątkowym charakterem z podróżnikami z całego świata. ”
Nocleg opiewa na kwotę 656 USD.

Dziewiąte pod względem popularności zakwaterowanie na świecie znajduje się na liście Airbnb jako Cave House w Oia na Santorini.

Portal opisał tę wyjątkową nieruchomość w następujący sposób: „Ten przestronny dom w jaskini, wiszący na klifach kaldery w centrum Oia, jest częścią tradycyjnego kompleksu domów w jaskiniach, którego właścicielami jest rodzina architektów”.
Jest wymieniony jako wynajem za około 730 USD za noc.

Inne czynsze na liście dziesięciu najbardziej pożądanych lokalizacji to willa na Bali z widokiem 180 stopni, dom przy plaży w Brazylii, dom z widokiem na Los Angeles, domek na drzewie na Bali.

MM