Radisson Hotel Group intensywnie rozwija swoją działalność w Grecji – do końca 2023 roku w Atenach mają zostać otwarte dwa nowe luksusowe obiekty.

Radisson Hotel Group przygląda się dalszej rozbudowie swojej kolekcji hoteli działających obecnie w Grecji, zaczynając od dwóch nowych obiektów w sercu Aten. W międzyczasie grupa negocjuje również budowę hotelu w Patras, drugiej jednostki w Heraklionie na Krecie oraz jednej w Salonikach.

Elie Younes, Globalny dyrektor ds. rozwoju i wiceprezes wykonawczy grupy Radisson, mówił niedawno o „większych możliwościach ekspansji w partnerstwie z naszymi właścicielami i inwestorami.”

Pięć hoteli i kurortów prowadzonych obecnie przez Radisson Hotel Group w Grecji to Radisson Blu Park Hotel w Atenach, Radisson Blu Beach Resort w Milato na Krecie, Radisson Blu Zaffron Resort na Santorini, Radisson Blu Euphoria Resort w Mykonos oraz Radisson Resort Plaza w Skiathos.

Dwa nowe hotele to Radisson RED Mitropoleos Square Athens, pierwszy działający pod marką Radisson RED w Grecji, który zostanie otwarty do końca roku. Pierwotnie zapowiadano, że będzie on działał jako jednostka wynajmu krótkoterminowego z apartamentami serwisowanymi, ale ostatecznie będzie pełnił funkcję regularnego hotelu.

Drugi nowy hotel grupy, The Social Kolonaki Athens Hotel, będzie zlokalizowany przy ulicy Voukourestiou i ma zostać otwarty do końca 2023 roku, jako pierwszy markowy hotel przy tej ulicy. Siedmiopiętrowy hotel zapewni 24 przestronne pokoje i apartamenty, w tym apartament prezydencki, a także będzie posiadał nowoczesną restaurację i bar na parterze z opcjami prywatnych posiłków. Lobby hotelu zostanie zaprojektowane tak, aby mogło gościć wydarzenia kulturalne i społeczne.

opr. Zofia Dalke