Ceny hoteli w Atenach spadają o jedną czwartą od zeszłego roku. Ze względy na turbulentne zmiany zachodzące w różnych sektorach gospodarczych transformacji można spodziewać się także w obszarze turystyki. Niniejszym szacuje się, że ceny pokoi w hotelach w Atenach spadły w tym miesiącu o 24 procent w porównaniu do poziomów z czerwca 2019 r. Według danych zebranych z indeksu cen hoteli Trivago ceny hoteli w Grecji w czerwcu ubiegłego roku wynosiły średnio 111 euro za noc, a ich wartość obecnie wynosi 84 euro. Należy również zauważyć, że w czerwcu 2018 r. Ceny hoteli były zaskakująco lepsze w porównaniu z ubiegłymi latami, przy stawkach sięgających wówczas 122 euro.

Trend pojawił się po tym, jak Grecja doświadczyła wzrostu obłożenia cen hoteli w latach 2016 – 2019, ustanawiając rekordowe liczby i rejestrując pozytywne wyniki dla tego sektora greckiej gospodarki.

Jednak w ubiegłym roku kraj odnotował niewielki spadek działalności hotelarskiej w porównaniu do innych krajów śródziemnomorskich.

Grecja nie jest odosobniona, bowiem obniżki cen zanotowano w siedemnastu innych dużych miastach europejskich.
Jedynymi miastami, w których stawki hoteli pozostały bez zmian w stosunku do lat ubiegłych to Bruksela i Paryż.

Ponieważ grecki przemysł hotelowy stara się wyjść z pandemii, a tym samym pobudzić grecki sektor gospodarczy to obniżone ceny hoteli zdają się być planowanym działaniem.

Raport indeksu cen hoteli Trivago wykazał również, że największy spadek cen hoteli w Madrycie w Hiszpanii wyniósł w tym roku 44%, spadając, na przestrzeni roku, ze 154 euro do 86 euro.

Natomiast turecka stolica odnotowała najmniejszy spadek, a ceny spadły o 19 procent z 66 euro w czerwcu 2019 r. do 53 euro w 2020 r.

mm

Wasza opinia