Lokalny rynek dostaw artykułów spożywczych przez internet cieszy się zainteresowaniem nowych inwestorów, którzy chcą zdobyć udział w tym rozwijającym się sektorze.

Oprócz firm dostarczających żywność online, takich jak Wolt, eFood i Box.gr, które dołączyły do tego sektora poprzez współpracę z supermarketami lub lokalnymi sklepami (lub tworząc własne e-sklepy), pojawiają się nowi inwestorzy, którzy próbują takich przedsięwzięć za granicą.

Według Convert Group udział wydatków w supermarketach, które Grecy poczynili w internecie w zeszłym roku, wzrósł czterokrotnie do 1,8% całkowitych wydatków na artykuły spożywcze.

Mimo to blednie to w porównaniu z udziałem tego sektora w Wielkiej Brytanii, wynoszącym 16% ogółu wydatków na artykuły spożywcze.

Źródła podają, że grecka grupa, założona przez przedsiębiorcę, który kilka lat temu założył własną firmę w Londynie, próbuje zbudować własny supermarket internetowy.

Podobno udało się już pozyskać część środków pozyskanych od strategicznych graczy w sektorze za granicą, a także od głównych inwestorów międzynarodowych.

Celem firmy jest stworzenie platformy, na której konsumenci będą mogli zamawiać artykuły spożywcze i będzie kontrolować cały łańcuch dostaw, od dystrybucji po dostawę w ciągu 20 minut, poprzez pozyskanie własnej floty i około 20 miejsc przechowywania w Atenach. Ten kompleksowy model jest bliski temu, co Wolt wprowadził 2 kwietnia, poprzez Wolt Market.