produkt pl

Nie tylko Polacy, ale i polskie produkty podbijają świat. Oprócz naszych rodaków coraz więcej ludzi z zagranicy kupuje nasze wyroby. Według ostatnich badań w polskich artykułach spożywczych zakochali są Brytyjczycy. Po nasze produkty wracają nie tylko wyspiarze ale każdy, kto choć raz ich spróbował.

W ostatnich miesiącach, w sklepach należących do sieci Tesco, sprzedaż artykułów od polskich producentów była o 40 proc. wyższa niż w analogicznym okresie rok temu. Największym wzięciem cieszą się nasze słodycze, soki i warzywa. Prawdziwym hitem okazał się też polski majonez.

Tesco od dłuższego czasu stawia na polskie produkty i co roku poszerza ofertę. W listopadzie 2012 na jego półki trafiło 75 nowych artykułów z kraju nad Wisłą. Coraz częściej w dziale z polską żywnością można spotkać się z promocjami typu „3 za 1”, które do tej pory zarezerwowane były jedynie dla brytyjskich artykułów.

Tesco to nie jedyna sieć sklepów, która ceni polską jakość. Kolejnym przykładem jest Lidl. W 2011 roku zaopatrzył się on w polskie produkty warte 40 proc. więcej niż rok wcześniej. W zeszłym roku na zagraniczny rynek trafiły polskie produkty spożywcze warte prawie 16 miliardów Euro.

www.iuve.pl