Ambasada RP w Atenach uprzejmie zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach organizowanych w ramach Dni Polskich w Salonikach, w terminie od 7 do 10 listopada 2019r.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Dniach Polskich w Salonikach – cyklu wydarzeń promocyjnych i kulturalnych kończących obchody stulecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską, a Grecją. W programie znajdują się m.in.: wykłady uczonych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach dot. języka polskiego i historii relacji polsko – greckich, uroczyste otwarcie wystawy „Walka i cierpienie” w Muzeum Wojny w Salonikach, projekcja filmu „Boże Ciało” w ramach 60. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Salonikach, spotkanie z Polonią połączone ze wspólnym odśpiewaniem hymnu RP z okazji Narodowego Święta Niepodległości oraz koncert jazzowy „Moniuszko meets jazz” połączony z wystawą dot. Stanisława Moniuszki.

Program Dni Polskich w Salonikach obejmuje także udział w Międzynarodowych Targach Philoxenia i Hotelia, a w ich ramach seminarium gospodarcze oraz spotkania B2B przeznaczone dla przedsiębiorców z branży turystycznej i hotelarskiej, realizowane przy wsparciu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Zgodnie ze Wspólnym planem działań z okazji stulecia nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Grecją, podpisanym w 2017 r. przez wiceministrów spraw zagranicznych, Polsce przyznano zaszczytny status kraju partnerskiego targów Philoxenia. Przedsiębiorców, zainteresowanych udziałem targach, w seminarium gospodarczym i spotkaniach B2B lub ekspozycją materiałów promocyjnych na wspólnym polskim stoisku promocyjnym, uprzejmie prosimy o kontakt z osobami odpowiedzialnymi w Ambasadzie za ich przygotowanie: Anna Maleta (anna.maleta@msz.gov.pl ), Agata Krupa (agata.krupa@msz.gov.pl ).

Wasza opinia