Grecja to idealne miejsce na świecie do podróżowania z dziećmi w każdym wieku.

Grecy zorientowani na rodzinę sprawiają, że dzieci czują się mile widziane i bezpieczne wszędzie tam, gdzie się wybierasz, niezależnie od tego, czy zwiedzasz wyspy, odwiedzasz stanowiska archeologiczne, podziwiasz fantastyczne plaże, czy po prostu jesz pyszne, ale niedrogie posiłki w tawernie, Grecja jest idealnym miejscem beztroski, radosnym i pozwalającym na zrelaksowany styl życia, który pokochają zarówno rodzice, jak i najmłodsi.

Chociaż lista jest nieskończona, oto nasze 4 najważniejsze powody, dla których uważamy, że Grecja jest najlepszym miejscem na podróż z dziećmi:

Dzieci uwielbiają greckie jedzenie?

Wspaniałą rzeczą w Grecji jest każde miejsce, do którego się wybierasz, niezależnie od tego, czy jest to miasto, wioska czy wyspa, zawsze jest lokalna tawerna serwująca świeże jedzenie, które jest idealne dla dzieci, ponieważ różnorodność jest zarówno zdrowa, jak i pyszna. Od świeżych sałatek, warzyw, mięsa i patatów z tiganitu (domowe frytki) po Gemista, Moussaka i Pastitso, istnieje ogromna różnorodność, która zaspokoi wszystkie gusta – nawet dla najbardziej wybrednych małych jedzących. W tradycyjnej greckiej tawernie nie ma czegoś takiego jak menu dla dzieci, wszystko jest szyte na miarę całej rodziny.

Dzieci uwielbiają greckie letnie życie

Czego tu nie kochać? Greckie plaże są idealne dla dzieci, ponieważ woda jest czysta, spokojna i płytka, co sprawia, że ​​jest to idealne połączenie, aby rodzice mogli czuć się bezpiecznie, pozwalając dzieciom cieszyć się życiem na plaży każdego dnia. A co jeszcze lepsze, większość greckich plaż ma wszystko, czego potrzebujesz w pobliżu, więc nawet jeśli zapomnisz spakować trochę kremu przeciwsłonecznego, wody lub zabawek wodnych, możesz kupić je w lokalnym kiosku (Periptero) lub zrobić zakupy w pobliżu.

Latem w Grecji, bez względu na to, czy jesteś na wyspach, w wioskach czy w mieście, kiedy zachodzi słońce (czyli po 21), dzieci nadal jeżdżą na rowerach, grają w koszykówkę na boisku szkolnym, kopią piłkę nożną, tańczyć w miejscowym Panigiri i po prostu cieszą się greckim stylem życia w najlepszym wydaniu. Tutaj możesz zapomnieć o godzinie policyjnej i rutynach i możesz naprawdę dobrze się bawić bez poczucia winy, dzieci nie śpią wcześnie!

Grecy kochają dzieci

Najwspanialszą rzeczą w podróżowaniu z dziećmi po Grecji jest to, że Grecy kochają dzieci w każdym wieku. Od niemowląt po nastolatki, kiedy masz ze sobą dzieci w Grecji, jest to Twój paszport do doskonałej obsługi, ciepła i uprzejmości od wszystkich, których spotkasz. Grecy kochają dzieci i traktują je jak własne. Zostaniesz zepchnięty na początek kolejki w każdej sytuacji, czy to na lotnisku, w sklepach czy w kawiarni – nie będziesz musiał długo czekać.