Po prezentacji swojej kolekcji Cruise 2022 inspirowanej Grecją na stadionie Kallimarmaron Panathinaic w Atenach zeszłego lata, Dior zabrał swoją kolekcję do innych greckich miejsc, w tym do starożytnej Nemei i wyspy Milos.

Francuski luksusowy dom mody opublikował zdjęcia w mediach społecznościowych z Atenami, Milos, Starożytną Nemeą i Świątynią Posejdona w Sunion w tle.

W ramach kampanii Dior współpracował z 10 greckimi fotografami, a mianowicie z : Marą Desipris, Christiną Dimitriadis, Marilią Fotopoulou, Efi Gousi, Marią Koutroumpi, Dimitrą Lazaridou, Rią Mort, Lią Nalbantidou, Ioanną Sakellaraki i Olgą Stefatou.

„Ten artystyczny dialog jeszcze bardziej utrwala ducha i moc kreacji Marii Grazii Chiuri dla Diora, zaprojektowanych jako celebracja lokalnego rzemiosła i savoir-faire”, powiedział dom mody w komunikacie.

Wideo Diora „za kulisami”

W tym poruszającym filmie zza kulis różnych sesji zdjęciowych dla Dior Magazine No.36, zatytułowanym „Od Diora do Grecji”, dom mody prezentuje swoją kolekcję „Cruise 2022” z komentarzami fotografów, którzy współpracowali przy projekcie.