fot. City of Athens / Facebook

W ramach działań mających na celu rozprawienie się z wykroczeniami drogowymi w Atenach, na rampach dla osób niepełnosprawnych i przejściach ulicznych zainstalowano czujniki, które wykrywają nielegalne parkowanie i wysyłają bezpośrednie sygnały do policji miejskiej.

Czujniki zostały zainstalowane w 830 punktach, głównie w centrum Aten, przez władze miasta. Po zaparkowaniu czujniki będą alarmować policję, która będzie wysyłać funkcjonariusza policji znajdującego się w okolicy, aby usunął tablice rejestracyjne osoby, kótra popełniła wykroczenie. Nielegalne parkowanie na skrzyżowaniach i rampach jest szczególnie powszechne na obszarach pozbawionych miejscparkingowych, takich jak Kolonaki, Monastiraki, Pangrati, Omonia i Syntagma. Skutkiem parkowania na rampie dla osób niepełnosprawnych jest usunięcie tablic rejestracyjnych i pozwoleń na rejestrację na dwa miesiące – poinformował zastępca burmistrza Straży Miejskiej i Przestrzeni Publicznych Vassilios Koromantzos.

„Kiedy parkujesz na rampie dla osób niepełnosprawnych, w wielu miejscach możesz być pewien, że zostaniesz złapany” – powiedział.