Greckie Stowarzyszenie Banków (HBA) ogłosiło niedawno nowe restrykcje w celu ochrony pracowników banków i klientów. Są one spowodowane działaniami, które mają na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa (Covid-19). Zgodnie z zapowiedzią HBA szereg transakcji nie odbywa się już w kasach bankowych, a klienci są zachęcani do korzystania z bankowości internetowej.

Od wtorku, 4 sierpnia 2020 r. w oddziałach banku nie będą realizowane przy fizycznej obsłudze klienta następujące transakcje:

  • Wypłaty gotówki do 400 euro. Wypłaty do kwoty 400 euro będą dokonywane wyłącznie w bankomatach przy użyciu kart debetowych.
  • Wpłaty gotówkowe do 1000 euro. Wpłaty do 1000 euro będą dokonywane wyłącznie w bankomatach przy użyciu kart debetowych.
  • Opłaty rachunków na rzecz osób trzecich (usługi publiczne, energia, woda, telefon, płatna TV, ubezpieczenie itp.). Rachunki można opłacić online za pośrednictwem bankowości internetowej lub bankomatów. Nie będzie możliwości obsługi tych transakcji gotówką w kasach bankowych.
  • Aktualizacja rachunków bankowych (transakcje i salda). Aktualizację rachunków bankowych można przeprowadzić za pośrednictwem bankowości internetowej lub bankomatów.

Nie można również aktualizować książeczek oszczędnościowych w oddziałach banków. „Jeśli jednak nadal konieczne jest przyjście do oddziału banku, należy mieć maskę ochronną na twarz i przestrzegać bezpiecznych odległości” – oświadczyło HBA.

mm

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ