fot. Gmina Arystoteles

Gmina Arystoteles w Halkidiki niedawno odnowiła certyfikat NatTour Bike Friendly na kolejne trzy lata.

Jako pierwsza w Grecji otrzymała certyfikat w 2019 roku. Gmina od tego czasu pracuje nad poprawą infrastruktury i promowaniem turystyki rowerowej.

W ramach procesu odnowienia gmina dodała nowe trasy do swojej sieci rowerowej, a także nowe oznakowanie i kody QR. Wszystkie trasy są powiązane z lokalnymi atrakcjami historycznymi i kulturalnymi, dzięki czemu rowerzyści mogą odkrywać dziedzictwo przyrodnicze i kulturowe regionu podczas jazdy na rowerze

Co więcej, lokalne władze planują wkrótce skierować swoją kampanię marketingową na rzecz turystyki rowerowej do Holandii, Niemiec, Austrii, Polski, Czech, Szwajcarii i Skandynawii. Kampania obejmuje udział w targach, kampanie cyfrowe i łączenie produktu z innymi działaniami, takimi jak turystyka drogowa i przygodowa. Ponadto gmina ma nadzieję przyciągnąć zespoły kolarskie do wschodnich Halkidiki na przygotowania i zorganizować w przyszłości międzynarodowe wyścigi kolarskie.

fot. Gmina Arystoteles

“Stworzyliśmy kolejny zintegrowany produkt turystyczny”, powiedział burmistrz gminy Arystoteles Stelios Valianos, dodając, że „poprzez utrzymanie i certyfikację istniejącej infrastruktury oraz integrację wielu lokalnych hoteli / firm z krajową platformą przyjazną rowerom, mamy nadzieję stworzyć nowoczesną i bezpieczną sieć usług rowerowych”.

Etykieta Bike Friendly jest przyznawana hotelom, ale także gminom lub ośrodkom/organizacjom turystycznym, które spełniają zestaw uznanych na całym świecie kryteriów jakości. Zostały one opracowane przez NatTour we współpracy z Greckim Towarzystwem Ochrony Przyrody (EEPF). Wszystkie działania Bike Friendly prowadzone są pod auspicjami greckich ministerstw turystyki oraz środowiska i energii.

NatTour to nowo utworzona grecka spółka cywilna non-profit, która oferuje usługi na rzecz zrównoważonego rozwoju turystyki.

opr. Ida Gardocka