Podczas konferencji epidemiologicznej Sekretarz Generalny ds. Handlu i Ochrony Konsumentów Panagiotis Staboulidis powiedział, że centra handlowe i sklepy dyskontowe zostaną ponownie otwarte z ograniczeniami w całym kraju w sobotę (24 kwietnia). Klienci będą mogli odwiedzać sklepy w centrach handlowych tylko po wcześniejszym umówieniu się na wizytę oraz wysłaniu SMS pod numer 13032 w celu zgłoszenia zakupów.

Obejmuje to regiony Salonik i Kozani, w których cały sektor handlu detalicznego pozostał zamknięty, w przeciwieństwie do reszty kraju.

Sugerowane godziny zakupów, jak już ogłoszono, to 19:00 do 20:30 w ciągu tygodnia. W Tydzień Wielkanocny, Wielki Piątek od 13:00 do 19:00, a w Wielką Sobotę od 7:00 do 18:00.

Ponadto wszystkie centra urody zostaną ponownie otwarte w sobotę (24 kwietnia) we wszystkich regionach Grecji, niezależnie od tego, czy jest to wysokie ryzyko, czy nie, z zachowaniem środków zdrowotnych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, 3 maja wszystkie lokale gastronomiczne, kawiarnie (w tym tradycyjna kafenia) i bary będą mogły mieć otwarte stanowiska na zewnątrz dla klientów.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ