Dzięki bezpłatnej aplikacji „mobile ticketing” na telefon komórkowy lub tablet, podróżujący będą mogli zakupić bilety na przejazd środkami transportu miejskiego w Atenach.

Zmianie ulega oficjalna strona Transportu Publicznego (MMM), która wraz z unowocześnieniem wchodzi…. w świat technologii dając podróżnym możliwość kupna biletu za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy laptopa.

Podróżni TP mogą korzystać z „mobile ticketing” pod nazwą „TfA tickets”, zmniejszając tym samym kolejki przy biletomatach ale i zapotrzebowanie na bilet, który jest swego rodzaju „drogą przez mękę” jeśli chodzi o najbardziej oddalone miejsca.

Smartfon bądź tablet staje się biletem po zastosowaniu się do poniższej procedury, którą wykonujemy tylko raz: zapisanie się do systemu (dodatkowo), wprowadzenie danych karty oraz bezpieczne i proste kupno biletów.

Za drugim i kolejnym razem, jedyne co potrzebujemy do realizacji wszystkich kolejnych transakcji to wprowadzenie hasła zatwierdzającego użycie karty płatniczej, kredytowej bądź karty przedpłaconej (prepaid).

Po wykupieniu biletów, aplikacja oferuje podróżnym możliwość ich zapisania, a jedyne, co pozostaje do zrobienia to uaktywnienie odpowiedniego biletu przed wejściem do środka transportu.

Dwie minuty po aktywacji, bilety są uznawane za skasowane. By dokonać aktywacji nie jest wymagane połączenie z Internetem.

6 kroków do zakupienia biletu przez komórkę:
1. Dokonanie zapisu w systemie (dodatkowo) za pomocą telefonu komórkowego i tabletu przy użyciu systemów Android bądź iOS.
2. Wybór rodzaju biletu ale i numeru według preferencji podróżnego.
3. Wprowadzenie danych karty płatniczej, kredytowej bądź karty przedpłaconej (prepaid) oraz bezpieczne i proste kupno biletów.
4. Zachowanie biletów, które zostały zakupione.
5. Aktywacja biletu 2 minuty przed wejściem do środka transportu.
6. W przypadku kontroli podróżni okazują swój bilet włączając aplikację „TfA tickets” i wybierając aktywowany bilet z zakładki „Moje bilety”.

Opracowała: Karolina Swat