Angielska historyczka, autorka i prezenterka- Bettany Hughes, przygotowuje się do przyjazdu do Grecji, aby sfilmować swój nowy projekt telewizyjny. Będzie on poświęcony cudom tego kraju.

Zgodnie z zapowiedzią Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO), Hughes planuje nakręcić materiał filmowy do 60-minutowego programu telewizyjnego zatytułowanego „Wonders of Greece”. Fabuła projektu będzie poświęcona kulturze i krajobrazom tego kraju.

„Cały film będzie listem miłosnym dla Grecji… Każde ujęcie programu będzie wizualną i werbalną promocją Grecji, jej kultury i krajobrazów w Wielkiej Brytanii, Irlandii i na całym świecie” – powiedział GNTO.

Zdjęcia do „Wonders of Greece” zaplanowano na koniec września w wybranych miejscach na Peloponezie (Olimpia, Nauplion, Monemvasia, Sparta, Mystras, Epidauros), w Atenach (Akropol i starożytna Agora), w Delfach i prawdopodobnie w Pelli w Macedonii Środkowej.

Program będzie początkowo emitowany na Channel 5, Channel 4 i ITV, a także w BBC 4, między Bożym Narodzeniem 2020 a styczniem 2021 r. Jest to okres kiedy brytyjscy turyści zazwyczaj rozważają rezerwację wakacji.

Kampania obejmująca materiały promocyjne programu (zwiastuny i materiały filmowe). Będzie również prowadzona w kanałach mediów społecznościowych GNTO.

Hughes „Wonders of Greece” ukaże się po telewizyjnym mini-serialu „A Greek Odyssey”, obecnie emitowanym na kanale 5. Program, w którym historyk bada historię Grecji od czasów starożytnych do współczesności gromadzi przed telewizorami 1,5 miliona widzów tygodniowo w samej Wielkiej Brytanii.

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ