pleq_dziadosz

W sobotę 24 marca w Knot Gallery, kolektywa Felt świętuje wydanie drugiego albumu „Time & languages”, który jest efektem współpracy polskiego muzyka elektronicznego Bartosza Dziadosza (Pleq) z Japończykiem Hiroki Sasajimą i Brytyjczykiem Spheruleusem.

Gościem specjalnym wieczoru będzie Bartosz Dziadosz, który po raz pierwszy wystąpi na żywo w Atenach wraz ze swoim przyjacielem i współpracownikiem George Papadopoulosem (Hior Chronik).

Impreza dofinansowana jest przez Ambasadę RP w Atenach.
Knot Gallery, Mihalakopoulou 206 & Pirou, Ampelokipi,
icon-coinwstęp 5€, otwarcie: 20:30, koncert: 21:00

con_info Więcej informacji:
www.restoringsounds.com
www.feltcollective.com/time-language-release-party
http://www.facebook.com/events/256938501049494/

pleq_bartosz_dziadoszBartosz Dziadosz / PLEQ

Pleq to autorski projekt Bartosza Dziadosza , reprezentanta eksperymentalnego nurtu w muzyce elektronicznej , który w swoich kompozytach łączy elementy muzyki laptopowej , drone, down tempo oraz abstrakcyjnego glitchu. Gatunek IDM z którym Pleq jest kojarzony powoli odchodzi w zapomnienie a na jego miejsce wkrada się Modern Classical.

Samodzielnie syntetyzuje dźwięki. Każdy utwór rozwija w inteligentne strumienie click & cut . W opozycji do zgiełku bitowych brzmień , Pleq konsekwentnie eksploruje rejony eksperymentalnych przestrzeni. W jego utworach niejednokrotnie głos zabierają skrzypce, szelestnie zakrada się dźwięk rozstrojonego fortepianu, czasem damski wokal.Gdzieś coś spada, coś kapie, dźwięczy… szumi i trzaska jakby zwarcie na liniach wysokiego napięcia. Jego eksperymenty niejednokrotnie powstają jako wynik fuzji i precyzji.

Projekt Pleq z perfekcyjnym wyczuciem i konsekwencją rozwija swój własny styl , który określić można jako : Glitch & Melancholy
Doceniony przed laty za granicą, w naszym kraju ciągle jest uważany za twórcę niszowego.
Kolaboruje z obszernym gronem artystów, których zaprasza do kreacji.

Na liście osób które miały znaczący wpływ na twórczość Pleq-a możemy znaleźć: Hiiro-Tent i Chichiro ( Japonia) , Yui Onodera ( Japonia)
Segue ( Kanada), Tapage ( Holandia) , Nebulo ( Francja) , Materpfahl ( Niemcy) , Anna Rose Carter ( Wielka Brytania) , Pawn ( Japonia), Philiphe Lamy (Francja), Offthesky ( USA ) , Spyweirdos ( Grecja) , Manekinekod i Magnitophono ( ta sama postać jednak dwa rożne projekty, Grecja)- która wywarła najwiekszy wpływ na jego twórczość, w najważniejszym albumie ” The Metamorphosis ” współtworzyła utwór Maus.
Obecnie pracuje nad nową płyta w kolaboracji z Pjusk ( Norwegia).

Poza belgijskim U-Cover nagrania Pleqa zostały także wydane w holenderskim Databloem ( „The Seed ” – duet z Segue ) kanadyjskim Dataobscura („Our Words Are Frozen”, 2010), belgijskim ,VU-US (”The Fallen Love”) niemieckim Halbsicht Records („Lucid Dream”, 2008) czy brytyjskim October Man Recordings („The Lost Beauty”, 2008).
Lista wytwórni, z którymi współpracuje muzyk, jest imponująca, tak jak ilość nagrań, które udało mu się zrealizować w przeciągu ostatnich trzech lat. Zaczyna przynosić to wymierne efekty.W tym roku ukażą się jeszcze cztery kolejne albumy.

Poza graniem w klubach czy galeriach w tym roku Pleq wystąpił m.in. na takich festiwalach, jak Warsaw Summer Jazz Days, Open’er , Audio Art Festival w Krakowie i Chorwacji , Seven Festival (w ramach projektu Polscy Artyści Chopinowi Zagrali).

Pleq tworzy muzykę do wielu instalacji i performance jak również zyskuje sławę w polskim świecie mody tworząc muzykę do pokazów. Opracowywał dźwięki do pokazu Konrada Parola podczas tegorocznego Fashion Week Poland, jak również we wrześniu do charytatywnego pokazu Ewy Ambroziak SOS Comunication.