Greckie usługi autobusowe KTEL wkrótce przejdą cyfrową transformację, która obejmie wprowadzenie biletów elektronicznych, systemów telematycznych, bezprzewodowego internetu w autobusach i „inteligentnych” przystanków.

KTEL jest głównym środkiem komunikacji międzymiastowej w Grecji.

Ponad siedemdziesięciu usługodawców (lokalni przewoźnicy zrzeszeni w sieć KTEL) przystąpiło już do sponsorowanego przez państwo programu, którego całkowity budżet wynosi 24,25 mln euro, w tym 14,51 mln euro dotacji.

Wśród wprowadzanych nowości jest zintegrowany system do wydawania i zarządzania biletami. Umożliwia on także dokonywanie płatności gotówką lub kartą.

Zostanie również zainstalowane oprogramowanie do planowania usług w celu uwzględnienia ruchu pasażerskiego i reakcji pojazdów w godzinach szczytu.

Zintegrowane centrum dedykowane jest dla całego krajowego transportu drogowego. Będzie ono dostarczać statystyki dotyczące punktualności, projektowania tras i wymagań pasażerów. Informacje będą przekazywane pasażerom dzięki zaktualizowanym rozkładom jazdy online oraz cyfrowym mapom tras i przystanków.

W gęsto zaludnionych obszarach kraju KTEL wprowadzi „inteligentne” przystanki, które będą dostarczać informacji w czasie rzeczywistym, ułatwiając dostęp do informacji podróżniczych.

mm

Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ