Wystawa poświęcona historii flagi greckiej została niedawno otwarta w teatrze Athens College Theatre w stolicy Grecji.

Wystawa zatytułowana „Flaga Grecji: Jeden symbol – 200 obiektów” jest częścią pierwszego cyklu wydarzeń organizowanych przez cywilne partnerstwo non-profit Flag of Greece AMKE z okazji 200. rocznicy wybuchu greckiej rewolucji w 1821 roku. Prezentuje 200 pozycji ze swojej kolekcji.

Poprzez artystyczną podróż ukazuje historię greckiej flagi od końca XIX wieku po dzień dzisiejszy. Przedstawia również grecką flagę jako źródło inspiracji dla sztuk wizualnych, muzyki, mody i designu.

Na ekspozycję składają się plakaty, afisze, czasopisma, pocztówki stworzone przez nieznanych ilustratorów z okresu I wojny światowej, zabytkowe zabawki i różnorodne pamiątki, w tym pamiątkowe znaczki, przypinki i medale z poprzedniego stulecia, aż po obrazy współczesne, ceramikę, fotografie, a także rzeźby sztuki współczesnej tworzone przez znanych artystów.

Na wystawie znajdują się prace uznanych greckich artystów, m.in. Pavlosa Dionyssopoulosa, Yannisa Tsarouchisa, Yiannisa Moralisa, Alexisa Akrithakisa, Micha Cattaui, Zetta Antsakli i Alekosa Fassianosa, a także numerowane serie obiektów autorstwa Cartiera, Omegi, Corum, Jaegera LeCoultre, Swatch i Superga.

Na wystawie prezentowane są również dzieła wielu artystów, którzy współpracowali i wspierają Flagę Grecji.

Wystawa obejmuje obiekty, materiały fotograficzne, wizualne i inne z hołdu Kolegium Ateńskiego dla 200 letniej rocznicy rewolucji greckiej w 1821 roku.

Prezentowana pod auspicjami Komitetu Grecja 2021 wystawa będzie czynna do 30 marca w Athens College Theatre w Psychiko.

Więcej informacji na stronę www.flagofgreece.gr/en.