Magazyn Time Out opublikował we wtorek ranking najlepszych miast świata 2022 – Ateny znalazły się na 35. miejscu.

W piątym, corocznym indeksie Time Out zapytano ponad 20 000 mieszkańców różnych miast na całym świecie o to, jak wygląda obecnie życie w ich mieście. W tym roku firma wykorzystała również widzę globalnej sieci lokalnych redaktorów i ekspertów miejskich, aby uchwycić i uczcić to, co wpływa na atmosferę i komfort życia na danym obszarze.

„W tym roku prezentujemy miasta, w których ludzie nie tylko uwielbiają mieszkać, ale które naszym zdaniem wszyscy powinni odwiedzić”, powiedział Dave Calhoun, Chief Contant Officer w Time Out, zaznaczając jednocześnie, że lista to znakomity sposób, by wybrać cel swej najbliższej podróży.

Ranking najlepszych miast na świecie składa się z 53 miast, ze szkockim Edynburgiem na zaszczytnym miejscu na samej górze listy.

Ateny znalazły się na 35 miejscu wśród 53 miast biorących udział w rankingu. 91% Ateńczyków chwaliło sobie przede wszystkim obiekty gastronomiczne w stolicy, a 80% opowiadało się za przewagą życia nocnego w porównaniu z innymi miastami.

„Gdzie indziej na świecie można znaleźć tętniące życiem bary na dachach budynków, z widokiem na świątynie wzniesione przez starożytne cywilizacje? Olśniewające plaże oddalone są zaledwie 20 minut od centrum miasta, dodaj do tego pozornie niekończącą się lawinę nowych obiektów: modne hotele butikowe, restauracje o szerokich specjalizacjach, liczne kawiarnie i bary, idealne do schłodzenia się w ciepłe, letnie wieczory – wszystko to sprawia, że Ateny stają się równie znane ze swojej współczesnej, kreatywnej energii, co ze swojej historii”, wypowiedziała się autorka Karie Silcox z Time Out.

Magazyn zaleca czytelnikom odwiedzenie Aten już teraz, jako że lato jest czasem, kiedy miasto wyraźnie ożywa, urozmaicając turystom pobyt wieloma atrakcjami.
Ponadto 77% Ateńczyków nie określiło stolicy jako drogiej, co czyni Ateny trzecim najtańszym miastem w indeksie Time Out w 2022 roku.

opr. Natalia Zientek