Gmina Ateny rozszerzyła swój program sztuki ulicznej o jeszcze jeden imponujący mural. Jest on zlokalizowany na ścianie deptaka, położonego w pobliżu kompleksu kulturalnego stolicy Technopolis w dzielnicy Gazi.

Stworzony przez włoskiego artystę Demetrio Di Grado mural dołączył do listy innych dzieł sztuki ulicznej w Atenach autorstwa greckich i zagranicznych artystów.

W komunikacie gmina poinformowała, że ​​po raz pierwszy oferuje greckim i zagranicznym artystom ulicznym „przestrzeń do tworzenia i wyrażania siebie, a także do interakcji z miastem i jego mieszkańcami poprzez sztukę”.

Demetrio Di Grado to sycylijski artysta, który łączy sztukę uliczną z techniką kolażu. Jego najnowsza praca jest częścią nowej, niepublikowanej serii artystycznej „Zaczynając od końca”, która przedstawia antropogeniczne i architektoniczne pejzaże oraz mężczyzn, kobiety i dzieci, którzy tworzą nowe formy, połączenia, a czasem dramatyczne konfrontacje związane z kwestiami społecznymi, takimi jak: środowisko, polityka i przyszłość.

„Chcemy tętniącego życiem, kreatywnego miasta. Miasto, które przyciąga twórców i oferuje młodym Ateńczykom i tym, którzy czują się Ateńczykami, możliwość wzmocnienia ich wielokulturowości” – powiedział burmistrz Aten Kostas Bakoyannis.

Burmistrz podkreślił, że gmina mocno wspiera kulturę i wielokulturowość miasta, kładąc kres wandalizmowi poprzez skoordynowane działania antygraffiti.

„Mówimy „tak” kolorowi i sztuce, a „nie” rozmazywaniu i nadużywaniu przestrzeni publicznej” – dodał.

Nowy mural powstał we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury w Atenach i UrbanAct.