Ukazując Ateny jako jedno z najwspanialszych miejsc na świecie w 2021, Time Magazine potwierdził to, co większość już wie o zapierającym dech w piersiach mieście.

Serce potężnego imperium starożytnej Grecji, Ateny, posiadają zabytki z V wieku pne, w tym Akropol, cytadelę na wzgórzu zawierającą pozostałości starożytnych budynków o wielkim znaczeniu architektonicznym i historycznym, takich jak świątynia Partenon.

Muzeum Akropolu w Atenach wraz z Narodowym Muzeum Archeologicznym przechowuje rzeźby, wazony, biżuterię i inne elementy ze starożytnej Grecji.

Powszechnie określane jako kolebka cywilizacji zachodniej i kolebka demokracji, starożytne Ateny były centrum sztuki, nauki i filozofii oraz siedzibą Akademii Platona i Liceum Arystotelesa.

W czasach współczesnych Ateny są dużą kosmopolityczną metropolią i mają kluczowe znaczenie dla życia gospodarczego, finansowego, przemysłowego, morskiego, politycznego i kulturalnego Grecji.

„Wyzwania ostatniego półtora roku zmieniły nasz świat, a niewiele branż zostało dotkniętych tak bardzo, jak podróże, turystyka i hotelarstwo” – czytamy w preambule Time, wyjaśniając, w jaki sposób wybrano 100 wyjątkowych miejsc z jego listy.

„Pod wieloma względami nasza trzecia doroczna lista najlepszych miejsc na świecie jest hołdem dla ludzi i firm z czołówki tych branż, które w wyjątkowych okolicznościach znalazły sposoby na adaptację, budowę i innowacje. Rzuca światło na pomysłowość, kreatywność, rewitalizację i ponowne otwieranie miejsc na całym świecie. (…) Aby sporządzić tę listę, TIME poprosił o nominacje miejsc — w tym krajów, regionów, miast i miasteczek — od naszej międzynarodowej sieci korespondentów i współpracowników, z myślą o tych, które oferują nowe i ekscytujące doświadczenia”.

W artykule, ukazującym stolicę i największe miasto Grecji jako przeżywające „renesans”, czytamy:

„Ożywienie po pandemii Aten będzie wspierane przez fale. Jej główny port morski, Pireus, największy w Grecji, jest miejscem odrodzenia europejskiej żeglugi, gdy statki wypoczynkowe wznawiają swoje okrążenia po Grecji i Morzu Egejskim. Pasażerowie mogą wybierać spośród dwóch nowych statków: luksusowego statku Celebrity Cruises, Celebrity Apex, i nowego flagowego statku Silversea, Silver Moon, które popłyną na wyspy, takie jak Santorini i Mykonos, z kilkoma trasami, w tym na Cypr i Hajfę w Izraelu”.

Pełna lista najlepszych miejsc na świecie 2021 magazynu Time na stronie time.com.