fot. bbt.travel

Stolica Grecji po pandemii ponownie stała się jedną z najczęściej wybieranych destynacji wśród turystów również ze względu na bezpieczeństwo oraz dobrą opinię odnośnie wyników i zarządzania w trakcie trwania pandemii Covid-19. Dotychczasowe dane wskazują, że jeśli chodzi o wybór Aten, wyniki mogą być takie jak te z roku 2019.

”Nie stosujemy podziału na mieszkańców Aten a turystów. Uważamy, że poprawiając jakość życia mieszkańców tworzymy równocześnie atrakcyjniejszą destynację.’‚- mówi Vangelis Vlachos. W trakcie wypowiedzi odniósł się do ”This is Athens Festival” wydarzenia trwającego do 31 maja oraz do tego jak duże jest zainteresowanie danym festiwalem. ”Prawie wszystkie wydarzenia są sold-out i to w różnych lokalizacjach w całym mieście.” – dodaje.

Ateny są gotowe aby przyjąć turystów, szczególnie trzeba się odnieść do turystów przyjeżdżających ze Stanów Zjednoczonych. W rekordowym roku 2019 liczba przylotów właśnie ze Stanów Zjednoczonych wynosiła 694.362. Dużo przylotów w danym roku było także z Niemiec oraz Francji.

Opr. Paolina Sokulska