Ateny i pobliska wyspa Egina zostały wybrane jako miejsca kręcenia nowego francuskiego filmu fabularnego zatytułowanego „On sourit pour la photo” w reżyserii Francoisa Uzana. Przy wsparciu Greckiej Narodowej Organizacji Turystycznej (GNTO) ekipa produkcyjna rozpocznie kręcenie filmu 13 lipca. Produkcja ma trwać w Grecji przez sześć tygodni. Filmowanie odbędzie się w przełomowych miejscach archeologicznych, w tym w świątyni Aphaia na Eginie; dzielnicach Keramikos i Pagrati oraz Fundacja Kultury Stavros Niarchos w Atenach.

Według GNTO film jest bardzo ważnym projektem promującym grecki produkt turystyczny na rynku francuskim oraz na całym świecie. Szacuje się, że ponad 10 milionów Francuzów obejrzy film, który będzie także wyświetlany we Włoszech, Belgii, Luksemburgu, Niemczech, Hiszpanii i innych krajach. „Naszym celem jest podkreślenie dynamicznych elementów stolicy, greckiej gastronomii i lokalnego stylu życia, a także mniej znanych aspektów regionu Attyki, w tym marin i winnic, jeziora Vouliagmeni oraz kultury otaczającej produkcję pistacji na Eginie. ” – powiedziała organizacja w ogłoszeniu.

W „On sourit pour la photo” wystąpią znani francuscy aktorzy, między innymi: Jacques Gamblin i Pascale Arbillot. Premiera filmu odbędzie się w Paryżu w 2021 roku

Wasza opinia