Scena barowa w stolicy Grecji cały czas podnosi swój poziom. Ateny wydają się jednym z najlepszych miast na świecie, aby pójść wieczorem na drinka.

Dowodem na to może być nowa lista World’s 50 Best Bars, która została ogłoszona w ubiegłym tygodniu. Znajdujemy na niej renomowane The Clumsies i Baba au Rum odpowiednio na 19 i 20 miejscu. Te dwa znane bary od lat plasują się na liście. Baba po raz pierwszy pojawiła się na niej jako pierwszy grecki bar w 2013 roku, natomiast The Clumsies uplasowała się aż na 3 miejscu w 2020 roku.

Nowością na liście jest świeżo otwarty ateński bar Line. Znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce, zajmując 31 miejsce, a czwarty ateński bar, Barro Negro, prawie się na niej znalazł, zajmując miejsce 52.

Bary The Clumsies i Line prowadzone są przez współwłaścicieli – duet barmanów Vasilis Kyritsis i Nikos Bakoulis. Co ciekawe oba bary znalazły się na liście w pierwszym roku swojej działalności.

Kolejną rzeczą, która łączy te barowe lokalizacje jest kreatywność; pierwszy z nich jest znany z organizowania tematycznych międzynarodowych spotkań barmanów, a drugi skupia się na zrównoważonym rozwoju i eksperymentuje z winem, chlebem i piwem, używając nieoczekiwanych składników (nazwa „Line” odnosi się do osi czasu fermentacji).

opr. Zofia Dalke