W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste wręczenie przez ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza nominacji Arturowi Lompartowi, który obejmuje funkcję ambasadora Polski w Grecji.

Nowy Ambasador na Tweeterze napisał: „To zaszczyt móc służyć jednej z kolebek naszej cywilizacji, ważnym partnerze w UE. To także zobowiązanie, by pracować na rzecz zbliżenia naszych państw i narodów”.

Artur Lompart pełnił funkcję rzecznika prasowego Uniwersytetu Warszawskiego oraz kierownika Biura Informacji i Promocji UW. Karierę dyplomatyczną zaczął w 2007 roku. W stolicy Indii, w ambasadzie w New Delhi był przez siedem lat radcą ds. kultury i nauki.

Z końcem roku 2015 r. został pracownikiem MSZ po wygranym, otwartym konkursie do korpusu służby cywilnej. Był współodpowiedzialny m.in. za przygotowanie szczytu północnoatlantyckiego w 2016 r. Po czym został powołany na stanowisko do spraw koordynacji i nadzoru służby konsularnej, a w 2017 r. objął stanowisko dyrektora Biura Rzecznika Prasowego.

W późniejszym czasie pełnił funkcję dyrektora Biura Spraw Osobowych w MSZ. W listopadzie 2019 r. został odznaczony przez prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi.

MM
Źródło: MSZ