aqua

Lato tuż, tuż, a z nim… sezon na bikini! Zanim jednak pokażesz na plaży swoje wdzięki, może warto najpierw nad nimi popracować.

Każda z nas ma pewnie jakieś zastrzeżenia, jeśli chodzi o naszą figurę: za duże biodra, „fałdki” na brzuszku, pośladki, które gdzieś zgubiły jędrność… Można z tym walczyć, ale każdy, kto się odchudzał wie, że to nie takie proste- dieta pełna wyrzeczeń oraz nudne zestawy ćwiczeń sprawiają, że wiele z nas szybko wraca do poprzednich nawyków, czego skutkiem może być efekt jo- jo. Jak zatem walczyć ze zbędnymi kilogramami?

Najlepiej po prostu zmienić swoje nastawienie i zamiast katować się tymi samymi zestawami ćwiczeń sprawić, aby ruch, nieodłączny element odchudzania, stał się przyjemnością!

Pomyślałaś pewnie; „łatwo powiedzieć, ale jak tego dokonać?”. To proste: wybierz taką formę aktywności ruchowej, która stanie się dla ciebie zabawą i zapewni całkiem nowe doznania. Takie możliwości daje na pewno aqua aerobic.

Aqua Aerobic to jak sama nazwa wskazuje połączenie aerobicu i pływania. Ten rodzaj ćwiczeń, wykonywanych w wodzie przy muzyce, debiutował pod koniec lat osiemdziesiątych w USA. Trening ten pochodzi od ćwiczeń rehabilitacyjnych w wodzie. Aqua aerobic jest wyjątkowo korzystny dla osób nie uprawiających czynnie sportu, osób z nadwagą, osób starszych i mających problemy ze schorzeniami układu kostno – stawowego.

Wynika to z faktu, że siła wyporu wody sprawia, że ciało człowieka staje się lżejsze. Dlatego łatwiej jest wykonywać ćwiczenia, a na ciało działa ciśnienie hydrostatyczne, wywierające duży wpływ na ruchy klatki piersiowej i odciążające mięśnie potrzebne do utrzymania pionowej sylwetki oraz kręgosłup i stawy.aqua1

Aqua aerobic powoduje, że nasze mięśnie, ścięgna i więzadła stają się bardziej elastyczne. Podnosi sprawność fizyczną, usuwa toksyny z organizmu, zwiększa jego wytrzymałość, poprawia kondycję ruchową i równowagę, powoduje zmniejszenie cellulitu, ujędrnienie i uelastycznienie skóry. Zwiększa także pojemność wyrzutową serca oraz wzmacznia mięśnie związane z oddychaniem. Poza tym wydzielana podczas zajęć endorfina wpływa korzystnie na samopoczucie likwidując napięcie i stres.

Aqua Aerobik przede wszystkim świetna zabawa by się nią cieszyć nie musisz umieć pływać. Wspaniała forma dla każdego, kto chce w szybki, przyjemny i wolny od potu, choć nie od wysiłku sposób zredukować wagę.

Jest zalecany niemal wszystkim: młodym i starszym, otyłym i szczupłym a nawet osobom po operacjach, kobietom w ciąży, osobom cierpiącym na osteoporozę i artretyzm, osobom mającym problemy z układem kostno-stawowym.

Pływalnie w Atenach:
arrowIrakliou 24, Patima Xalandriou /Ηρακλείτου 24, Πάτημα Χαλανδρίου
arrowΑγ. Αθανασίου & Σουλίου 17, Άνοιξη
arrowΑθλητικός Οργανισμός δήμου Αλίμου, tel.6973001152
arrowAquadome – 2ο χιλιόμετρο περιφερειακής οδού Βάρης – Κορωπιού (Λαμπτρών) – tel.210 8975222
arrowSalasport – Ίλιον, tel. 210-2636737
arrowΔημοτικό κολυμβητήριο Πεύκης – tel.210 6140612
arrowForty Love, Οδός Ικτίνου, Κορωπί ,tel. 210 96.53.622

Katerina Grzybek

Pływalnie w Atenach:

Irakliou 24, Patima Xalandriou /Ηρακλείτου 24, Πάτημα Χαλανδρίου

Αγ. Αθανασίου & Σουλίου 17, Άνοιξη

Αθλητικός Οργανισμός δήμου Αλίμου,

tel.6973001152

 

Aquadome – 2ο χιλιόμετρο περιφερειακής οδού Βάρης – Κορωπιού (Λαμπτρών) – tel.210 8975222

Salasport – Ίλιον, tel. 210-2636737

Δημοτικό κολυμβητήριο Πεύκης  tel.210 6140612

Forty Love, Οδός Ικτίνου, Κορωπί ,tel. 210 96.53.622