apollonia

Krzysztof Warlikowski (A)pollonia

28 czerwca – 1 lipca 2011

godz. 20:00

Spektakl w j. polskim z napisami greckimi bilety w kasach Festiwalu Greckiego

Czas trwania: 4 godz. i 30min (w tym 30 min przerwa)

Serdecznie zapraszamy na cykl gościnnych spektakli Teatru Nowego z Warszawy. W ramach trwającego „Hellenic Festival 2011″ zostanie zaprezentowana sztuka pt. „(A)pollonia” w reżyserii Krzysztofa Warlikowskiego. Na deskach sceny głównej Centrum Kultury Onassis’a wystąpi plejada polskich gwiazd, m.in. Andrzej Chyra, Magdalena Cielecka, Danuta Stenka, Maja Ostaszewska czy Maciej Stuhr.

icon-check Adres:Onassis Cultural Centre

107-109, Syngrou Avenue, Ateny

icon-coinRezerwacja biletów: tel. 210 900 5 800

(A)pollonia to niezwykły  autorski performance, gigantyczny kolaż tekstów, obrazów, konwencji i technik scenicznych, historii, postaci i mitów. Reżyser sięga do szeregu różnych tekstów, od Orestei i Alcestis, przez twórczość Hanny Krall, aż po The Kindly Ones Jonathana Littella. Sztuka skłania do refleksji nad ofiarą w brutalnych realiach wojny i Holokaustu, jako czynu bohaterskiego, jednak często popełnianego na próżno. Sztuka, która powstała we współpracy z wieloma znakom

krzysztof_warlikowskiPonadto dnia 2 lipca zorganizowane zostaną anglojęzyczne warsztaty z reżyserem, Krzysztofem Warlikowskim, skierowane do studentów szkół dramatycznych, aktorów i reżyserów, połączone z projekcją filmu.

con_info Więcej informacji: www.sgt.gr