Drogi Czytelniku!

Polonorama w trosce o swoich Czytelników ciągle poszukuje nowych rozwiązań ułatwiających dostęp do literatury. Obcowanie z literatura piękną, powieściami, wierszami, literaturą faktu, dokumentalna i podróżniczą jest bez wątpienia bardzo istotne i jest to atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu. Mieszkając jednak na obczyźnie, poza granicami kraju pochodzenia nabywanie książek w języku polskim bywa czasem problematyczne i kosztowne. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom zachęcamy do skorzystania z darmowego dostępu do wielu wartościowych pozycji literackich.

Dzięki współpracy Ambasady RP w Atenach oraz portalu Polonorama z serwisem Legimi oferujemy Państwu darmowy dostęp do ponad 65 000 ebooków oraz 6600 synchrobooków i audiobooków. Katalog zawiera wiele nowości oraz bestsellerów wydawniczych, ale także dobrze znane już miłośnikom czytelnictwa tytuły.

Wybierać można spośród literatury popularnej i literatury faktu, romansów i powieści obyczajowych, kryminałów, biografii, reportaży, bajek i lektur szkolnych.

Bezpłatne kody dostępne są wyłącznie dla osób deklarujących pobyt na terenie Grecji.

Co zrobić, aby korzystać z Legimi bez limitu? Krok po kroku, przedstawiamy algorytm:

Krok 1. Użytkownik, który chciałby czytać e-booki i odsłuchiwać audiobooki, wysyła prośbę o wydanie kodu dostępu pod adres: biblioteka.ateny@gmail.com

Krok 2. Po otrzymaniu kodu wystarczy wejść na stronę www.legimi.pl/grecjaczyta i wpisać unikatowy kod do Legimi a następnie zaakceptować regulamin korzystania z platformy.

Krok 3. Następnie należy założyć darmowe konto w Legimi lub zalogować się do serwisu (jeśli już posiadamy tam konto).

Krok 4. Teraz można pobrać bezpłatną aplikację Legimi dostępną w Google Play (system operacyjny Android), AppStore (iOS) lub Microsoft Store (Windows Phone) i czytać bez ograniczeń. Darmowy dostęp do zasobów będzie aktywny przez kwartał od dnia aktywacji kodu. Po jego wygaśnięciu można ponownie napisać na adres biblioteka.ateny@gmail.com  z prośbą o nowy kod dostępu i powtórzyć procedurę autoryzacji kodu.