Air France wznowi w tym miesiącu loty z Paryża do Aten, dążąc do stopniowego przywracania i wzmacniania połączenia między Grecją a Francją.

Zgodnie z zapowiedzią lot z lotniska Charlesa de Gaulle’a w Paryżu do Aten odbędzie się 23 maja, ponownie 30 maja, a następnie Air France zwiększy liczbę lotów w kolejnych tygodniach.

Ilość lotów będzie zwiększana co tydzień: trzy loty tygodniowo od 1 czerwca, cztery loty od 8 czerwca, siedem od 15 czerwca i jedenaście od 22 czerwca.

Dodatkowo, bezpośredni lot pomiędzy Charles de Gaulle i Heraklionem „Nikos Kazantzakis” na Krecie również zostanie wznowiony 27 czerwca, dodaje firma.

Air France oświadczyło, że będzie przestrzegać skrupulatnych protokołów bezpieczeństwa zdrowotnego, w tym prosząc pasażerów o noszenie masek i utrzymywanie dystansu społecznego, gdy tylko jest to możliwe.

Aby zapewnić wysoki poziom zdrowia i bezpieczeństwa, personel pokładowy przed wejściem do samolotu będzie przeprowadzał pomiar temperatury ciała pasażerom przy wylocie ze wszystkich lotnisk. Te systematyczne kontrole będą przeprowadzane za pomocą bezdotykowych termometrów na podczerwień.

Ponadto, powietrze w kabinie jest odnawiane co 3 minuty. System recyklingu powietrza na pokładzie samolotów Air France jest wyposażony w filtry „High Efficiency Particulate Air” lub HEPA, identyczne z filtrami stosowanymi w szpitalnych salach operacyjnych.

Air France wcześniej dostosował swój rozkład lotów do wielu lotów międzynarodowych, w tym do Grecji. „Połączenie między francuską stolicą a Atenami nie ustało podczas kryzysu Covid-19, aby służyć przepływowi pasażerów i towarów”, poinformowała firma.

MM
Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ