Aegean Airlines przygotowuję się do stopniowego zwiększania lotów za granicą od końca maja.

Największy grecki przewoźnik Aegean Airlines ogłosił w czwartek, że od końca maja stopniowo wznowi loty z Aten do niektórych głównych europejskich miejsc docelowych, kończąc zawieszenie pracy wywołane pandemią koronawirusa.

Aegean, członek grupy linii lotniczych Star Alliance, zawiesił swoje loty międzynarodowe 26 marca ze względu na ograniczenia lotów związane z koronawirusem.

Przewoźnik poinformował, że wznowi działalność z Aten do Monachium, Zurychu, Frankfurtu i Genewy, początkowo z ograniczeniami w ilości lotów.

Jednocześnie zwiększy ilość lotów do Brukseli – jedynego międzynarodowego lotniska, które nie zostało zawieszone.

„Aegean jest skłonny do stopniowego i niezwykle ostrożnego przywracania swojej sieci, jednocześnie w pełni szanując olbrzymi wysiłek narodowy, aby kontrolować wybuch Covid-19 w tym kraju”, oświadczył przewoźnik.

Grecki przewoźnik zwiększy również liczbę lotów w swojej sieci krajowej w dniach 18-25 maja, zwiększając częstotliwość do: Heraklionu , Chanii, Salonik, Aleksandropolis oraz zwiększy ofertę lotów na wyspy: Rodos, Korfu, Lesbos, Chios i Samos.

W ramach przygotowań do wznowienia lotów Aegean oznajmił, że już zintensyfikował środki ostrożności, w tym obowiązkowe stosowanie masek podczas lotów oraz procedury czyszczenia i dezynfekcji samolotów.

Przypomnijmy, że od 26 marca oraz w trakcie trwania środków ograniczających podjętych przez grecki rząd w związku z pandemią COVID-19, Aegean utrzymał połączenie ze wszystkimi miejscami docelowymi w kraju.

Połączenia były ograniczone, jednak pozwoliły na przepływ osób oraz niezbędnych materiałów w celu zaspokojenia podstawowych potrzeb.

Przewoźnik utrzymał również niewielką liczbę cotygodniowych lotów z Aten do Brukseli, aby utrzymać łączność tego kraju z centrum administracyjnym UE.

MM
Źródło: ΑΠΕ-ΜΠΕ