Będąc w Atenach znajdujesz się zaledwie kilka minut od pięknego ateńskiego wybrzeża, na którym możesz spotkać niesamowite bary na plaży. To idealne miejsca, aby odpocząć i cieszyć się morzem, kawą, koktajlami, a także posiłkiem.

1. L’Amico Beach Bar Lounge, Anavissos

beach bar lamico
Ten bar przy plaży ma trochę wszystkiego. Znajduje się w miejscowości Anavissos około godziny drogi od centrum Aten. To duży klub plażowy z płytkim, spokojnym morzem oraz wspaniałymi potrawami i koktajlami. Dlaczego nie spędzić tam całego dnia?

2. Arka, Glyfada

beach bar glifada
Jeśli szukasz wyjątkowej atmosfery, wystarczy, że zajrzysz do Arki w Glyfadzie. Możesz udać się tam na kawę lub drinka, nad morze lub skosztować świeżych owoców morza albo innych dań kuchni greckiej, serwowanych zarówno wewnątrz, jak i na świeżym powietrzu – znowu nad samym morzem. To idealne miejsce, aby uciec od chaotycznego tempa Aten i cieszyć się pięknem Grecji.

3. Peñarrubia Lounge, Alimos

Przenieś się do innego świata – takiego, w którym możesz wypocząć na plaży przy drinku. Peñarrubia Lounge to czysty relaks. Zawsze znajdziesz miejsce do siedzenia podczas, gdy inne lokale są zatłoczone. Możesz podziwiać widoki na morze, leżąc w hamaku, ochłodzić się w świeżym morzu i wypić ulubioną kawę lub koktajl.

4. Bolivar, Alimos

beach bar bolivar
W barze przy plaży, który otoczony jest palmami i chatkami ze słomy i drewna, czeka na Ciebie kolejna prawdziwa przygoda „z wyspą”. Jest to doskonałe miejsce na relaks w fotelu. Możesz podziwiać słońce w ciągu dnia, a następnie tańczyć przy muzyce znanych didżejów przez całą noc.

5. Rubirosa, Alimos

beach bar rubirosa
Bar przy plaży to idealne miejsce na relaks po gorącym letnim dniu w Atenach. Gdzie indziej podczas wizyty w Atenach będziesz miał okazję odpocząć nad morzem popijając ulubiony koktajl i położyć się na wygodnych kanapach i krzesłach w stylu plażowym?

Opr.: Monika Szarek