ziemnia_1

31 marca o godz. 20.30 odbędzie się największa ekologiczna akcja w dziejach świata – Godzina dla Ziemi WWF. Mogą się do niej przyłączyć miasta, budynki i każda chętna osoba. Do akcji, co roku przyłączają się także szkoły.

Już po raz szósty Godzina dla Ziemi WWF zjednoczy setki milionów ludzi na całym świecie, którzy poprzez symboliczny gest zgaszenia światła na jedną godzinę  pokażą, że los środowiska nie jest im obojętny. Dokładnie o godzinie 20.30 czasu lokalnego, w sobotę, 31 marca, zgasną światła w domach, firmach i obiektach publicznych na całym świecie, również w Polsce. Do akcji przyłączają się też szkoły.

Gaszenie świateł podczas Godziny dla Ziemi WWF ma wymiar symboliczny – podkreśla Małgorzata Kosowska z WWF Polska. – Zachęcamy Polaków do przyłączenia się do manifestu tej akcji, aby pokazać swoje zaangażowanie i troskę o środowisko razem z ludźmi na całym świecie. Poprzez Godzinę dla Ziemi WWF chcemy  przypomnieć, że warto dbać o naszą planetę przez cały rok, nie tylko gasząc zbędne światła i oszczędzając energię w domu, ale także rezygnując z jednorazowych foliówek, biorąc prysznic zamiast kąpieli w wannie, segregując odpady, używając papieru z makulatury czy też drukując dwustronnie.

con_info Więcej informacji:
www.wwf.pl
www.wwf.gr