autobus

Od 1 sierpnia do 4 września 2011 autobusy komunikacji miejskiej Aten kursujące na lotnisko jeździć będą przez 24 godz. na dobę w celu lepszej obsługi pasażerów i umocnienia połączenia głównych węzłów komunikacyjnych stolicy tj.  port Pireusu, stacja autobusów dalekobieżnych i międzynarodowe lotnisko Aten.

Organizacja Transportu Miejskiego w Atenach OASA przedłużyła kursowanie autobusów, które obsługują wyłącznie lotnisko od 24: 30 do 05: 30 oraz dostosowała trasę do tych godzin.

Linia X95 łączy lotnisko z placem Syntagma w centrum Aten – od 24:30 do 5:30 przedłużona trasa do portu Pireus (przez Leoforos Syggrou i Leoforos Poseidonos). W godzinach rannych, kiedy to autobusy komunikacji miejskiej w pełni funkcjonują tj. od 05.30 rano do północy dla linii X 95 obowiązuje przystanek końcowy (Plac Syntagma).

Linia X93 łączy lotnisko z dworcem autobusowym Kifissou – od 24: 30 do 05:30 rano rozszerzenie trasy istniejącej linii do portu w Pireusie plac Karaiskaki blisko portu (przez Leoforo Kifissou). W godzinach rannych, kiedy to autobusy komunikacji miejskiej w pełni funkcjonują tj. od 05.30 rano do północy dla linii X 93 obowiązuje przystanek końcowy dworzec autobusowy Kifissos/ Σταθμός Υπεραστικών Λεωφορείων Κηφισού

Linia X96 kursuje przez 24 godz. między lotniskiem a portem Pireus (przez Leoforos Poseidonos i Leoforos Varis), została wzmocniona przez większą częstotliwość kursowania autobusów, aby ułatwić obsługę pasażerów z portu Pireus do lotniska.

Pasażerowie, którzy wsiadają na międzynarodowym lotnisku w Atenach i w porcie Pireus będą mogli wysiąść na wszystkich przystankach znajdujących się na trasach po wcześniejszym poinformowaniu kierowcy.

 

con_info Więcej informacji: www.oasa.gr