Polonorama

17 000 osób zapisanych na Poland Business Run 2023. Można dołączyć do 31 maja

12. edycja popularnej sztafety biznesowej Poland Business Run już 3 września. Na półmetku zapisów na liście startowej było już ponad 17 tys. biegaczy, a rejestracja potrwa jeszcze do 31 maja. Bieg odbędzie się w Krakowie oraz opcji wirtualnej z aplikacją i kolejny raz zapewni wsparcie osobom z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. By wziąć w nim udział, wystarczy zebrać 5-osobową drużynę, zapisać się online i uiścić opłatę startową.

Choć Poland Business Run to bieg skierowany głównie do biznesu, w sztafecie mogą uczestniczyć wszystkie osoby, które zgłoszą swoją drużynę. Na bieg w Krakowie zostały już ostatnie pakiety, ale wiele osób wybiera opcję startu w swojej okolicy. W ten sposób do inicjatywy dołączają nie tylko osoby z całej Polski, ale również całego świata. Zawody mają formę sztafety 5×4 km. To dystans, który spokojnie mogą pokonać nawet początkujący biegacze.

– Już po pierwszej godzinie od uruchomienia zapisów na listach startowych było ponad 8500 biegaczy, a rejestracja wciąż trwa i kolejne osoby dodają swoje drużyny. Wśród zapisanych są firmy, które biegają z nami co roku, ale pojawia się też wielu nowych uczestników, co nas naprawdę ogromnie cieszy – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Zawody na krakowskich Błoniach gwarantują rywalizację ramię w ramię z pracownikami innych firm, profesjonalny pomiar czasu, emocje i wsparcie kibiców. Ale wiele osób woli biegać we własnym tempie, po ulubionych ścieżkach, w swojej miejscowości czy w czasie urlopu. Inni z kolei nie mogą dotrzeć do Krakowa, bo znajdują się po drugiej stronie globu, ale zależy im by dołączyć do tej pięknej inicjatywy. Dla tych wszystkich osób idealny będzie start z aplikacją, który w ramach Poland Business Run będzie można zrealizować 3 września aż do godziny 20:00.

Dzięki środkom z zapisów drużyn, Poland Business Run co roku pomaga osobom z dysfunkcjami narządów ruchu, w tym po amputacjach. Od początku istnienia projektu wsparcie w postaci protez, wózków i rehabilitacji otrzymało już ponad 800 beneficjentów. W 2021 r. do grona podopiecznych Fundacji Poland Business Run dołączyły kobiety po mastektomii, które potrzebują kompleksowej rehabilitacji. Od tej pory dzięki sztafecie biznesowej z takiej pomocy skorzystało już 50 beneficjentek.

W tym roku wysiłek biegaczy pozwoli m.in. na zakup wózka dla 33-letniego Jana Folgi, byłego członka kadry narodowej w rajdach enduro, który uległ wypadkowi w czasie przygotowań do startu w USA. Skutkiem był uraz kręgosłupa i brak czucia w nogach.

– Przed wypadkiem byłem aktywnym sportowcem, trenowałem rajdy enduro i motocross. Jestem drugim wicemistrzem Polski, byłem w kadrze narodowej. Podczas wypadku, który miałem dwa lata temu za oceanem, złamałem kręgosłup i teraz uprawiam parawioślarstwo. Jestem drugim wicemistrzem świata. Serdecznie zapraszam tych, co mogą biec w Krakowie albo przez aplikację, zapisz się i biegnij z nami już we wrześniu – mówi Jan Folga, beneficjent Poland Business Run, który dzięki biegaczom otrzyma wózek indywidualnie dopasowany do jego potrzeb.

Historie beneficjentów Poland Business Run są ważną motywacją dla firm i ich pracowników do uczestnictwa w sztafecie. W ubiegłym roku w biegu wzięły udział ponad 32 tys. biegaczy z 1500 firm, a wsparcie trafiło do 137 beneficjentów. Ile osób uda się wesprzeć tym razem? To zależy tylko od liczby firmowych drużyn, które do 31 maja wejdą na www.polandbusinessrun.pl, zarejestrują i opłacą swój udział w wydarzeniu.
Sponsorami Strategicznymi wydarzenia zostały firmy: UBS, Standard Chartered, Enea.

Exit mobile version