Lato to na Krecie czas pięknych spotkań, wesołych zabaw, wydarzeń kulturalnych, muzycznych koncertów i rozmaitych festiwali.

Również i w tym roku nie zabraknie atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Po dwóch latach obostrzeń, covidowych zakazów i nakazów, wraca pełną parą Dziecięcy Festiwal w Agios Nikolaos. Już po raz 11 Organizacja Kulturalno- Sportowa PAODAN zaprasza do strefy EOT BEACH- Action Area, kilka metrów od plaży i 5 minut spacerem od centrum Agios Nikolaos, na wspólne świętowanie, małych i dużych.

W ramach 11 Festiwalu Dziecięcego organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji i otwierają swe podwoje dla wszystkich dzieci- greckich i przyjezdnych, które chcą wspólnie przenieść się w świat dziecięcej magii, baśni, świata książkowych bohaterów.
Teatr, muzyka, baśnie i bajki, gry i zabawy, warsztaty plastyczne, teatralne, robotyka, zawody sportowe i wiele innych fantastycznych niespodzianek przewidziano na najbliższy weekend, 18- 19 czerwca, w godzinach 11-13 i 18-22:30.

Wśród zaproszonych gości będzie ekipa z „Messy play”, która zabierze nas w świat barw i kolorów i wspólnie ze słynnymi malarzami przeniesie w świat malarstwa, fantazji, wyobraźni i koloru.

Festiwal odwiedzi Exploration Museum, które jak zawsze zaskoczy swą kreatywnością i zainspiruje do wspólnej nauki przez zabawę. Tym razem będziemy wspólnie z wielkimi świata sztuki, Kandinskim czy Malewiczem tworzyć własne malarstwo abstrakcyjne. Zabawimy się też w poszukiwaczy ukrytego skarbu, odkrywając kolekcję muzealnych eksponatów i figur geometrycznych.

Nie zabraknie cudownego duetu z Barwnych Opowieści- Πλουμιστα παραμύθια. Evangelia i Alekos wprowadzą nas w tajemniczy klimat starożytnej Hellady i opowiedzą…A właśnie, ciekawe jaką niezwykłą historię tym razem wyciągnie Eva ze swego magicznego pitosu???
Nie przegapcie 11 Festiwalu Dziecięcego w Agios Nikolaos. To wydarzenie, na którym po prostu trzeba być!!!

Wstęp na wszystkie imprezy w ramach Festiwalu Dziecięcego jest bezpłatny.

Udanej zabawy, niezwykłych wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

Sylwia Wasielak