Zwyczaje i obrzędy greckie

Chociaż większość z nas czas karnawału łączy głównie z Wenecją czy Rio de Janeiro, tu w Grecji Karnawał ma się nadzwyczajnie dobrze!
Być może wielu z Was miało okazję przekonać się na własnej skórze, czym jest Karnawał czyli po gr. Apokries będąc w tym samym czasie w Grecji jednak oprócz najbardziej znanego Karnawału w Patrze, istnieją inne, równie piękne w tradycji jak i różnorodności.

Add a comment

Raz w roku w całym okresie przedpostnym, w większości greckich miast i wiosek zaczyna się czas najróżniejszych imprez organizowanych przez rady miejskie i różne stowarzyszenia, które podejmują się obowiązku zabawiania swoich współmieszkańców.

Add a comment

Już od wieków zamiłowanie Greków do hucznej zabawy znalazło swoje odzwierciedlenie w licznych imprezach, których celem było przeciwstawianie się obowiązującym normom oraz oddanie się szałowi radości.

Add a comment

Kościół greckokatolicki wspomina dziś trzech wielkich Ojców Kościoła, Trzech Świętych Hierarchów, trzech wielkich Teologów: Jana Chryzostoma (Złotoustego), Bazylego Wielkiego i Grzegorza Teologa z Nazjanzu, na których opiera się teologia i liturgia Wschodu.

Add a commentnk-widget