Frappe i Freddo znajdują się na czele listy napojów mrożonych w Grecji, a tradycja picia mrożonej kawy przez cały rok to coś, z czego Grecy są dumni!

Być może lato już się skończyło, ale nie w przypadku zimnych napojów, które Grecja oferuje w tych miesiącach.

Niezbyt znana za granicą tradycja picia mrożonej kawy przez cały rok jest czymś, z czego Grecy są dumni. Niezależnie od tego, czy mówimy o klasycznym frappé, czy też bardzo popularnym w ostatnim dziesięcioleciu freddo. Wybór, jaki oferuje Grecja w tej kwestii, jest ogromny.

Ale jeśli chodzi o wybór, tutaj sytuacja trochę się komplikuje, ponieważ możemy wybierać nie tylko między freddo lub frappé. Na przykład musisz się zastanowić, czy jeśli wybierzesz freddo, wolisz Freddo Cappuccino lub Freddo Espresso?

Na szczęście nie ma dobrych ani złych odpowiedzi na te pytania. Wszystko zależy od osobistego gustu i opinii.

Przyjrzyjmy się więc dwóm słynnym greckim mrożonym kawom

kawa freddo espreso
Frappé to napój mrożony z dużą ilością piany. Składa się z kawy rozpuszczalnej, wody, kostek lodu i cukru (a czasem nawet lodów). Przypadkowo wynaleziony w 1957 roku przez Dimitrisa Vakondiosa podczas Międzynarodowych Targów Saloniki. Frappé jest nadal bardzo popularnym napojem w Grecji i na Cyprze i jest dostępny w praktycznie każdej greckiej kawiarni. Wykonane shakerem lub specjalnym mikserem, jest jednym z najłatwiejszych do zrobienia napojów kawowych.

Z drugiej strony mamy Freddo, które występuje w dwóch różnych odmianach: Freddo Espresso i Freddo Cappuccino.

kawa freddo espreso1

- Freddo Cappuccino jest mrożoną wersją zwykłej kawy cappuccino i zazwyczaj zawiera niewielką ilość zimnego spienionego mleka (afrogala w języku greckim).

Oprócz Grecji napój ten cieszy się dużą popularnością także na Cyprze i w niektórych częściach Włoch.

Freddo Espresso jest zimną wersją kawy espresso i przyrządzana jest z dwóch espresso wymieszanych w mikserze z kostkami lodu. Szczególnie popularny wśród tych, którzy wolą zimną i mocną kawę. Freddo Cappuccino stała się najczęściej spożywaną kawą w Grecji przez ostatnie dziesięć lat.

Wiele osób twierdzi, że jeśli spróbujesz dodać trochę lodów waniliowych lub alkoholu do jednej z tych kaw, napój zostanie przeniesiony na zupełnie nowy poziom smaku.

Dlaczego więc nie spróbować?

Aneta Brzuskank-widget