Artykuły i opinie

Każdy mieszkaniec Aten i każdy turysta odwiedzający miasto wie przy jakim placu znajdzie Bibliotekę Hadriana, a przy którym zobaczy słynną zmianę warty pod Parlamentem. Ale czy wiecie jaka jest historia tych miejsc i co jeszcze można przy nich spotkać?

Add a comment

Szarańczyn należy do roślin całorocznych, jego wysokość może wynieść aż do 13m i występuje głównie na obszarze basenu Morza Śródziemnego w okolicach rzek. Roślina ta przez wiele lat uznawana była za „pokarm dla świń” do czasu odkrycia jej właściwości zdrowotnych. Obecna na kreteńskiej ziemi nigdy nie popadła w zapomnienie.

Add a comment

Bougatsa to greckie, pyszne, delikatne ciasto, które można zjeść o każdej porze dnia. Pasuje zarówno do śniadania, lunchu czy kolacji. Do bougatsy polecamy przygotować ulubioną kawę albo szklankę soku. 

Add a comment

Dla osoby, która nigdy nie była w Grecji, kraj ten kojarzy się głównie z bogatą historią starożytną, budowlami antycznymi, zwiedzaniem, a także wakacjami wśród palm. Z pewnością ogromnym zaskoczeniem dla turystów może okazać się widok bezdomnych zwierząt, które można spotkać na każdej uliczce i w każdym miejscu, a nawet podczas zwiedzania popularnych obiektów turystycznych. Ich miłośnicy z pewnością odnajdą się w Grecji.

Add a commentnk-widget