Ciekawostki

Rzadka ikona Marii Panny z epoki bizantyjskiej podczas panowania Paleologów (XIII - XV wiek), przypisana Łukaszowi Ewangeliście, przybywa do Salonik w celu uwielbienia.

Add a comment

Yiannis Hondroyiannis umiał posługiwać się młotkiem i dłutem w wieku 7 lat. ,,Nauczyłem się wszystkiego o marmurze i jego tajemnicach w warsztacie ojca. Po szkole średniej chodziłem do szkoły rzeźby marmurowej i pracowałem z marmurem od czasu ukończenia szkoły"- mówi jeden z wielu rzeźbiarzy w Pyrgos, wiosce położonej w północnej części wyspy Tinos na Morzu Egejskim, znanej z rzemiosła, której początki sięgają setek lat wstecz. Podobnie jak wielu innych, Hondroyiannis podjął się profesji ojca.

Add a comment

Grecja może się cieszyć niezliczoną ilością zabytków rokrocznie odwiedzanych przez tysiące turystów. Istnieją jednak pewne odkrycia, szczególnie te z ostatniego dziesięciolecia, które na zawsze zmieniły historię, jaką znamy dzisiaj.

Add a comment

Wykopaliska na bezludnej wyspie Despotiko na Morzu Egejskim zostały zakończone, a archeolodzy mówią o bezcennych nowych odkryciach, które mówią więcej o życiu w starożytnej Grecji.

Add a commentnk-widget