Wywiady

Dr hab. Aliną Ratkowską - prof. UMCF, klawesynistka, dyrygentka, a także pomysłodawca i założyciel Festiwalu Goldbergowskiego. O tym, jak pasja łączy nie tylko ludzi ale i kraje, o planach na przyszłość, nowej płycie i Goldbergu rozmawiamy z Aliną Ratkowską.

Będąc na Mistrzostwach Europy w windsurfingu w Varkizie, miałyśmy okazję porozmawiać z zawodnikami i zobaczyć świat tego sportu ich oczami. Młodzież opowiadała nam o swoich dotychczasowych osiągnięciach, sposobach na stres, a także marzeniach i celach na przyszłość. Dzięki nim dowiedziałyśmy się wielu rzeczy na temat windsurfingu, z którym wcześniej nie miałyśmy styczności. Zawodnicy chętnie podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem.

Kilkukrotny mistrz świata w windsurfingu, pierwszy człowiek, który przepłynął Bałtyk na desce windsurfingowej, każdego dnia nabytą wiedzę przekazuje swoim podopiecznym. Dawno nie spotkałyśmy tak charyzmatycznej i serdecznej osoby jaką jest „Max”. O przepłynięciu Bałtyku, pracy z młodzieżą, a także planach na przyszłość rozmawiamy z Maksymilianem Wójcikiem.

Piotr Socha wywiadzie dla POLONORAMY opowieda m.in. jak ważną rolę dla ludzkości odgrywają pszczoły, o kolejnych wersjach językowych jego książki oraz radości i satysfakcji po spotkaniach autorskich z młodymi jak i nieco starszymi osobami. Zapraszamy do rozmowy!nk-widget