Wywiady

Czym jest polskość i na czym polega jej piękno? Dlaczego powinniśmy być wdzięczni naszym przodkom za tę spuściznę, którą jest wolna Polska?

Iwona Glinka, flecistka, muzykolog i pedagog Konserwatorium Muzycznego w Atenach oraz Patrze. W swoim dorobku artystycznym ma ponad 50 dzieł skomponowanych specjalnie dla niej przez kompozytorów i kompozytorki z krajów Europy i nie tylko (USA, Kanada, Australia).

„Spartanie Dzieciom” to grupa biegaczy - amatorów, która wyróżnia się w tłumie. Na starcie widać wyłącznie ich tarcze, włócznie i hełmy z pióropuszem. Podczas biegu na trasie śpiewają, wydają okrzyki bojowe, wzbudzając przy tym zdziwienie przechodniów, ale i podziw. A wszystko po to, by zwrócić uwagę na przyświecający im cel – pomoc dzieciom niepełnosprawnym.

W swoim kulinarnym fachu osiągnął już niemal wszystko, a mimo tego wciąż ma apetyt na więcej. Grek z pochodzenia, Polak z wyboru. Jego kuchnia to połączenie wiedzy, doświadczenia i miłości do obu kultur. O filozofii dobrej kuchni, tajnikach gotowania i obecnych kulinarnych trendach rozmawiamy z Theo Vafidisem.nk-widget