Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Atenach organizuje misję gospodarczą firm polskich w związku z organizacją stoiska informacyjnego podczas Międzynarodowych Targów HO.RE.CA 2018, które odbędą się w dniach 09-12 lutego 2018 r. w Metropolitan Expo w Atenach.

Targi obejmują cały zakres hotelarstwa i gastronomii (wyposażenie hoteli, restauracji, kawiarni; napoje, artykuły spożywcze). Są to największe tego typu targi na Bałkanach. W 2017 roku Targi zgromadziły ok. 550 wystawców i po raz kolejny potwierdziły swój ogromny potencjał i wpływ na specjalistów z branży zakwaterowania i szerszej branży gastronomicznej gromadząc ponad 130 tysięcy menedżerów z ponad 40 tys. firm, jako gości w targach. Frekwencja odwiedzających korzystających z zaproszeń z kodem kreskowym wzrosła o 40% w porównaniu do zeszłego roku.

Grecja to nie tylko 11 mln ludności, w 2016 roku odwiedziło ten kraj ok. 24 mln turystów. Grecja posiada opartą o import strukturę konsumpcji. W latach 2012-2015 polski eksport do Grecji wzrósł o prawie 47%. Dużą szansą dla polskiego eksportu do Grecji jest rynek produktów rolno-spożywczych oraz asortyment HO.RE.CA. Grecki import sektora rolno-spożywczego szacowany jest na 5,5 mld Euro. Udział polskiego eksportu do Grecji w tym sektorze systematyczne wzrasta. Grecki Urząd Statystyczny opublikował dane, z których wynika, ze średnia roczna konsumpcja per capita żywności i napojów w Grecji w 2014 roku, wyniosła 2,5 tys. Euro i była wartością znacznie wyższą od średniej konsumpcji w Unii Europejskiej, która wyniosła 1,7 tys. Euro na mieszkańca. Grecki rynek żywności i napojów oraz przemysł gastronomiczny jest najszybciej rozwijającym się w całym basenie Morza Śródziemnego. Występuje tu niewątpliwy związek z turystyką, dlatego asortyment HO.RE.CA., dotyczący dostaw żywności, wyposażenia hoteli i restauracji to szansa dla polskiego eksportu.

Targi HORECA 2018 w Atenach są doskonałą okazją do promocji polskich producentów sprzętu oraz wyposażenia restauracji i hoteli oraz żywności. Grecja posiadająca ponad 10 tys. hoteli jest dużym importerem sprzętu i wyposażenia hoteli i restauracji. Greccy przedsiębiorcy wykazują duże zainteresowanie produktami z Polski. Jest to także szansa dla polskich producentów mebli na nowe kontrakty. Więcej informacji (w j. angielskim) znajdziecie Państwo pod linkiem: http://www.horecaexpo.gr/?lang=en

HORECA Special Events:
HORECA Beer & Spirits Show
Future Hotel on the Web
International Gastronomy Forum
HORECA Coffee Events
Hotel Build+Design by HORECA
Greek Breakfast
Hellenic Chefs' Association

Podczas targów odbędzie się posiedzenie Zarządu Polsko – Greckiej Izby Przemysłowo – Handlowej z siedzibą w Warszawie

Podczas targów będą Państwo mieli możliwość prezentowania własnej oferty handlowej. WPHI zorganizuje także spotkania B2B ze znaczącymi firmami greckimi. Zapewniamy wszelką pomoc związaną z pobytem jak i podczas rozmów biznesowych. W przypadku brakuj możliwości przyjazdu, zapraszamy do nadsyłania na adres naszego Wydziału materiałów promocyjnych, prospektów, katalogów, materiałów na CD i DVD w języku angielskim lub greckim. Materiały te będziemy dystrybuować bezpłatnie na naszym stoisku.

Partnerami WPHI Ateny w organizacji misji jest Polsko – Grecka Izba Przemysłowo – Handlowa z siedzibą w Warszawie oraz Grecko – Polski Związek Przemysłu i Inwestycji z siedzibą w Salonikach.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie prosimy o pobranie, wypełnienie i przesłanie zwrotne ankiety na adres: athens@trade.gov.pl do dnia 04 lutego 2018 roku.

Ankieta do pobrania pod linkiem: https://greece.trade.gov.pl/pl/wphi/Ankiety-WPHI/265096,ankieta-uczestnika-misji-w-zwiazku-z-targami-ho-re-ca-2018.html

Uwaga: Ze względu na ograniczone możliwości stoiska, WPHI Ateny nie dopuszcza instalowania roll-upów. Prosimy o załączenie logotypu firmy (CDR lub JPG w dużej rozdzielczości) w celu wykonania tabliczek informacyjnych.

Wiecęj informacji na stronie WPHI w Atenachnk-widget