Dwoje uznanych krakowskich malarzy: Grzegorz Wnęk i Beata Bigaj bierze udział w wystawie zatytułowanej "Nowe horyzonty w malarstwie II: Nieprzewidywalność idei", w Muzeum Frissiras w Atenach, ul. Monis Asteriou 3, Plaka. Wystawa potrwa do czerwca 2018 r.

Oboje polscy artyści zapowiedzieli swój przyjazd na wernisaż, który odbędzie się 17 stycznia (środa), o godzinie 20.00 w siedzibie Muzeum Frissiras na Place, ul. Monis Asteriou 3.

Dr hab. Grzegorz Wnęk, prof. ASP
Urodzony w 1974 roku we Frysztaku. Absolwent Wydziału Malarstwa ASP w Krakowie (dyplom w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego w 1999). Prowadzi Pracownię Rysunku na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (1998/1999 ), Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006) oraz programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”(2007).

Nagroda Grand Prix 36. Ogólnopolskiego Konkursu Malarstwa Współczesnego Bielska Jesień' 2003. Wyróżnienie na VI Triennale Sztuki Sacrum w Częstochowie, pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2006). Finalista konkursu: Obraz Roku, Warszawa (2005).

Zrealizował i realizuje cykle tematyczne:
„Wnętrza”, „Maszyny”, „Hiob”, „Człowiek z …”, „Modelka”, „Syn”, „Sekwencja”, „Piknik lotniczy”, „Network”, „Lady with …”.

Prace m.in. w zbiorach Lubuskiej Zachęty w Zielonej Górze, BWA Bielsko Biała, BWA Krosno, Frissiras Museum w Atenach.

Wybrane wystawy indywidualne:
2016 – Grzegorz Wnęk – Malarstwo, TO TU, Sala wystawowa Stowarzyszenia Promocji Kultury i Sztuki "Pogranicze", Rzeszów; Grzegorz Wnęk – Obrazy, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Kraków;
2015 – Spięcie, MGS Częstochowa;
2014 – 20 obrazów z figurą w tle – malarstwo, BWA Piła; Malarstwo Grzegorz Wnęk, Galeria Wspólna, Bydgoszcz;
2012 – Maszyneria, Galeria cztery ściany, ASP Kraków; Osoby, Opera Krakowska;
2011 – Coincidentia oppositorum, Galeria ZPAP Pryzmat, Kraków; Malarstwo, BWA Krosno;
2010 – The artist’s eye. Grzegorz Wnęk, Frissiras Museum, Ateny;

Udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą.

Dr hab. Beata Bigaj
Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom w Pracowni Litografii w 1997 r.). Zajmuje się malarstwem i grafiką. Swoje obrazy prezentowała na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zbiorowych, w Polsce i za granicą. Jej obrazy znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Frissiras Museum w Atenach. Stypendystka fundacji "The Elizabeth Greenshields Foundation" (1994 r.). Laureatka Stypendium Narodowego Centrum Kultury "Młoda Polska" (2008 r.), a także Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2017 r.). Jest wykładowcą akademickim w Akademii Ignatianum w Krakowie.nk-widget