16 listopada 2017 roku, o godz. 18.30, w Muzeum Wojny w Atenach odbędzie się uroczystość poświęcona pamięci narodowego bohatera Tadeusza Kościuszki naczelnika insurekcji pod tytułem : „Tadeusz Kościuszko Polski patriota, dla którego ojczyzna była dobrem najwyższym''.

Organizatorem tego wydarzenia jest EGIDA Stowarzyszenie Polsko-Greckich Inicjatyw Kulturalnych i Gospodarczych i Zespół Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach.

Głównymi punktami uroczystości będą:kosciuszko1

arrow Wystawa "Tadeusz Kościuszko - w kręgu tradycji ludowej i narodowej’’ udostępniona przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie

arrow Projekcja filmu dokumentalnego "Kościuszko: człowiek, który wyprzedził swoje czasy” w reżyserii Alexa Storożyńskiego.

arrow Program artystyczny "Tadeusz Kościuszko – Polski patriota i natchnienie poetów’’ przygotowany i zaprezentowany przez polską młodzież z Zespołu Szkół im. Zygmunta Mineyki przy Ambasadzie RP w Atenach.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w uroczystości, wstęp wolny.

Muzeum Wojny w Atenach
ul. Rizari 2 przy Leoforos Vasilissis Sofias

Wydarzenie współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą w 2017 roku.


nk-widget