Wydarzenia kulturalne

W ramach cyklu „50/50 Równość w kinematografii” organizowanego przez Urząd ds. Równości i Grecką Filmotekę Narodową, przewidziany jest w Atenach pokaz polskiego filmu „Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz spotkanie z reżyserką Marią Sadowską.

Add a comment

W styczniu 2018 wybrałam się na wystawę Van Gogh alive w Megaro Musiki w Atenach (Μέγαρο Μουσικής Αθηνών). I pomimo, że bilety nie należały do najtańszych, na wystawie nie pojawił się żaden prawdziwy obraz artysty, a krytycy sztuki mają mieszane uczucia, jeśli chodzi o taki sposób prezentowania dzieł, to jednak warto było zobaczyć zupełnie inną formę przedstawienia życia i twórczości Vincenta Van Gogha.

Add a comment

19 marca br. w Centrum Młodzieżowym Miasta Heraklion, Kreta przy ul. Androgeo odbędzie się prezentacja książki polskiej pisarki Iwony Paulewicz "W szmaragdowym lesie"

Add a comment

W ramach obchodów 100.lecia odzyskania przez Polskę niepodległości 19 marca w Megaro Mousikis w Salonikach o godz. 21.00 odbędzie się recital fortepianowy Mariana Sobuli.

Add a commentnk-widget