Athens Flying Week to największe międzynarodowe pokazy lotnicze organizowane w Grecji. Odwiedzane są przez dziesiątki tysięcy widzów. W tym roku odbyła się ich siódma edycja, która miała miejsce na lotnisku w Tanagrze pod Atenami, 22 i 23 września.

W Athens Flying Week 2018 uczestniczyli lotnicy cywilni i wojskowi z Belgii, Grecji, Hiszpanii, Szwajcarii, USA, Włoch oraz Polski. Wśród zaproszonych gości byli obecni m.in.: wysokiej rangi przedstawiciele Sił Zbrojnych Grecji, Wojskowy Korpus Dyplomatyczny, przedstawiciele Ambasady i Konsulatu RP w Atenach oraz Polonii.

akrobacja orlik1

Publiczność, która przybyła do Tanagry, miała okazję podziwiać akrobacje lotnicze w pokazie polskiego zespołu „Orlik Team”, dowodzonego przez ppłk. pil. Dariusza Stachurskiego oraz samolot transportowy CASA C-295M z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie w pokazie statycznym.

Podczas uroczystości pracownicy Zagranicznego Biura Handlowego PAIH prowadzili rozmowy z gośćmi, prezentując polską ofertę eksportową. Attaché Obrony RP, płk. Zbigniew Rybka zorganizował poczęstunek zawierający polskie produkty spożywcze, a także dania greckie oparte na polskich składnikach.

akrobacja orlik2

W trakcie gali kończącej AFW 2018, członkowie „Orlik Team” zostali uhonorowani przez organizatorów imprezy. Zebrani goście wyrażali nie tylko swoje zadowolenie z zaprezentowanych programów akrobatycznych, ale również nadzieję na udział polskich zespołów akrobatycznych w następnej edycji pokazów.

 nk-widget