Największe targi rolnicze w Grecji już za nami. Premiery, nowinki technologiczne, owocne spotkania biznesowe, nowe kontakty – tak w skrócie można podsumować 27 edycję Międzynarodowych Targów Rolniczych Agrotica , które w dniach 01 - 04 luty odbyły się w Międzynarodowym Centrum Wystawowym HELEXPO w Salonikach.

Targi Agrotica to największe wydarzenie sektora rolnego na Bałkanach i południowo-wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego. Organizowane są od 1985 roku przez Międzynarodowe Centrum Wystawowe HELEXPO w Salonikach i stanowią jedne z pierwszych targów rolniczych w Europie. Są źródłem najnowszych rozwiązań dla rolników oraz osób związanych z branżą rolną a także prezentują przegląd rynku maszyn i urządzeń rolniczych. W ramach ekspozycji zaprezentowane zostały środki do produkcji rolniczej m. in.: nawozy, środki ochrony roślin, pasze przemysłowe oraz kwalifikowany materiał.

agrotica3

Na targach swoją ofertę zaprezentowało 1950 wystawców z 45 krajów. Nie zabrakło również polskiego akcentu, bowiem swoją ofertę przedstawiło 27 polskich firm, co stanowi absolutny rekord pod względem ilości firm z Polski uczestniczących dotychczas w tego typu imprezie w Grecji.

agrotica2

Na Targach wśród polskich przedsiębiorców znaleźli się m.in. Agro-Masz, Bradas, Dramiński I S.A., Eksplon, FP Spomax S.A, Galia, Hydro- Vacuum S.A., Intermag, Inwentor J. Joński, Jar-Met, Kipi, Kowalski, Loxx. Sp. z o.o., M Fille Sp. z o.o., Mann + Hummel FT Poland Sp. z o.o., Neptun Trailer, POM Sp. z o.o., Pronar, Rol- Trans R. Czyżewski , Rol/Ex Agriculture Machinery, Samasz, Tema Trailers, Unia Group, Unia Sp. z o.o.., Ursus S.A., Viale Sistemi East Europe Sp. z o.o. Zagroda.

agrotica5

Polskie firmy zdobywają rynek grecki
Maszyny „Made in Poland” cieszą się bardzo dobrą renomą i reputacją. Przedstawione na targach ciągniki oraz maszyny rolnicze (kultywatory wielofunkcyjne, pługi i siewniki) cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających. Polskie firmy z powodzeniem konkurują ceną w stosunku do innych producentów, jednocześnie mogą pochwalić się dobrą jakością wykonania, ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi i przede wszystkim trwałością. Polskie maszyny rolnicze stanowią markę samą w sobie. Cieszą się ogromnym zaufaniem użytkowników, którzy oceniają je jako trwałe i bezawaryjne.

agrotica4

Targi Agrotica były doskonałą okazją do promocji nie tylko polskich producentów sprzętu oraz maszyn rolniczych ale i do rozmów z greckimi przedsiębiorcami. Przedstawiciele firm polskich wraz z pomocą pracowników WPHI Ateny przeprowadzili wiele rozmów biznesowych, a także prezentowali swoje materiały promocyjne. Wiele z nawiązanych kontaktów zapowiada się niezwykle obiecująco.

Opr. Marzena Mavridisnk-widget