Społeczność polska w Grecji

W niedzielę, 9 grudnia br. Polonia ateńska zgromadziła się licznie w kościele Serca Chrystusa Zbawiciela, by jak co roku w tym okresie, wysłuchać pięknego koncertu kolęd i pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży Zespołu Szkół przy Ambasadzie RP w Atenach.

Add a comment

W sobotę, 8 grudnia 2018 r. w hali sportowej II Gimnazjum Cholargosu odbył się tradycyjny, XII Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. W rozgrywkach udział wzięło sześć drużyn, które reprezentowały uczniów, rodziców oraz środowisko polonijne.

23 zawodników stanęło na starcie 4. Authentic Phidippides Run, biegu na dystansie 490 km prowadzącego z Aten do Sparty i z powrotem. W imprezie nawiązującej do mitycznego wyczynu posłańca Filippidesa, który został wysłany z Aten, by prosić Spartan o pomoc w bitwie z wojskami perskimi pod Maratonem, zwyciężył Łukasz Sagan. Polak trasę podwójnego Spartathlonu pokonał w czasie 75:36:57. Na drugim miejscu z wynikiem 80:17:41 na mecie zameldował się Andrzej Wereszczak.

W minioną sobotę i niedzielę w Atenach miały miejsce obchody upamiętniające stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Niesamowity i pełen wrażeń weekend stanowił okazję do świętowania nie tylko dla Polaków mieszkających w swoim kraju, ale także dla tych poza jego granicami.