Informacje polonijne

Bez chwili namysłu i wahania odpowiedź brzmi: Tak. A dlaczego?
Od prawie 22 lat mieszkam na emigracji, (najpierw w USA, obecnie w Niemczech) a od ponad 16-tu, jestem matką dwojga dzieci. Nigdy nie rozważałam kwestii, czy uczyć dzieci języka polskiego czy nie, gdyż, po prostu je uczyłam bo nie wyobrażałam sobie, aby mogło być inaczej.

Add a comment

16 listopada obchodzony jest Dzień Służby Zagranicznej. Z tej okazji MSZ zaprasza na dni otwarte, których tematem przewodnim będzie 100-lecie polskiej dyplomacji.

Add a comment

Mazury, Bieszczady, Gdańsk, Pałac w Wilanowie, a może polonez, toruńskie pierniki lub bociany? Pokaż, za co najbardziej lubisz Polskę. Zrób zdjęcie, nagraj film i 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości opublikuj wpis na Twitterze, Facebooku albo Instagramie z #likePolska.

Add a comment

11 listopada 2018 roku w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe będziemy śpiewać hymn państwowy. Dołącz do nas! Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – śpiewając wspólnie hymn.

Add a commentnk-widget