Informacje polonijne

Dział prasowy Senatu informuje, że do Kancelarii Senatu wpłynęło 600 ofert na realizację zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą w 2019 r.

Add a comment

Fundacja «Świat na Tak» zaprasza dzieci i młodzież polskiego pochodzenia do udziału w Konkursie "Być Polakiem". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży polonijnej oraz dzieci Polaków mieszkających poza granicami Polski, w wieku 6–22 lat, pod warunkiem, że są uczniami lub studentami.

Add a comment

Instytut POLONIKA przedstawia pierwszą produkcję filmową, dzięki której dzieci mogą zapoznać się z polskim dziedzictwem kulturowym znajdującym się poza granicami kraju.

Add a comment

Już dziś 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP). W tym roku miliony Polaków mieszkających poza granicami kraju będą mogły wesprzeć doroczną zbiórkę organizacji w prosty sposób przez PayPal, globalną platformę płatniczą. W ten sposób Polonia z całego świata może pomagać w doposażeniu polskich szpitali w nowoczesny sprzęt medyczny w prosty i łatwy sposób. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i PayPal ogłasili strategiczne partnerstwo w zakresie darowizn zza granicy.

Add a commentnk-widget