Informacje greckie

W Grecji do policji będą przyjmowani imigranci. Grecki minister do spraw ochrony obywateli Nikos Toskas wyjaśnił, że jest taka potrzeba podczas akcji policyjnych, bo funkcjonariusze często nie znają ojczystych języków cudzoziemców, którzy przybyli do Grecji.

Add a comment

Grecki minister do spraw migracji Janis Muzalas przyznał dziś, że od sierpnia podwoił się napływ migrantów na greckie wyspy. Oskarżył też Unię Europejską, że spóźnia się z wywiązaniem się z obietnic wobec Turcji, co negatywnie wpływa na unijno-tureckie porozumienie w sprawie migracji.

Add a comment

Nowe dowody będą podobne do tych używanych w państwach członkowskich UE. Wymiana dowodów osobistych i starszych dokumentów na nowe jest jednym z kryteriów i obowiązków Grecji wobec Unii Europejskiej już od 2000 roku.

Add a comment

Kilkaset tysięcy Greków wzięło udział w niedzielę w Atenach w demonstracji przeciwko możliwemu kompromisowi swojego rządu z władzami w Skopje w sprawie kontrowersyjnej nazwy Macedonia. Grecy protestują przeciw użyciu tego słowa w nazwie sąsiedniego państwa.

Add a commentnk-widget